Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wesoła francuska młodzież w pomundialowej euforii kradnie modne ciuchy ze sklepów

Różne odcienie pomundialowej radości, czyli dumna francuska młodzież plądruje sklepy i wszczyna zamieszki. Drogie ciuchy i sprzęty pozyskane za bezcen? Takie są efekty euforii wypierającej rozsądek.
.get_the_title().

Dla wielu młodych ludzi każda okazja jest dobra, by trochę porozrabiać. A już zwłaszcza, gdy niesieni stadnym instynktem tłumu i nakręcani dodatkowo chwilowym uderzeniem manii wielkości mają okazję do świętowania tak niepowtarzalnego wydarzenia, jak zdobycie przez ich piłkarską reprezentację tytułu mistrzów świata.

Po triumfie Les Bleus we Francji doszło do wielu aktów wandalizmu, które wyraźnie wykraczają jednak poza zakres znaczeniowy słowa „trochę”. Kipiący nadmiernym entuzjazmem w zdecydowanej większości młodzi ludzie plądrowali sklepy m.in. z drogich ekskluzywnych ubrań, sprzętów czy nawet produktów spożywczych. Nie można mówić o aktach wandalizmu dokonywanych przez imigrantów bo na nowe najeczki rzucili się wszyscy.

Takie nieciekawe obrazki można było oglądać nie tylko w Paryżu, ale i chociażby w Nicei czy Lyonie.

Chwilowe poczucie bezkarności związane z destrukcyjnym masowym zastrzykiem endorfin wynikającym z sukcesu kadry może się teraz dla wielu uczestników starć skończyć przykrymi konsekwencjami – policja już szuka osób, które złamały prawo.

Tekst: WM

SURPRISE