Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wirtualna działka sprzedana za prawie 2,5 mln dolarów

Będą się na niej odbywać pokazy mody. Powstanie tam też strefa zakupów wirtualnej odzieży.
.get_the_title().

Ile bylibyście gotowi zapłacić za wirtualną działkę? Możemy się założyć, że nie tyle, ile wydała ostatnio platforma Tokens.com.

Działka w Decentraland została sprzedana za 2,43 mln dolarów (10 mln zł). Tym samym stała się to rekordowa transakcja tego typu – dotychczas za najdroższą wirtualną działkę zapłacono 913 tys. dolarów.

Decentraland to przestrzeń metaverse, która łączy wirtualną rzeczywistość i technologię blockchain. Wewnątrz niej można handlować różnymi obiektami, które sprzedawane są w formie NFT – mogą to być zarówno dzieła sztuki, jak i całe działki. Do transakcji używa się wirtualnej waluty MANA, która funkcjonuje wewnątrz Decentraland. Działka kupiona przez Tokens.com kosztowała 618 tys. MANA.

źródło: nbc news

Rekordowa działka mierzy łącznie 566 wirtualnych metrów kwadratowych.

Położona jest na ulicy mody, tak więc Tokens.com planuje ją wykorzystać właśnie do organizowania pokazów mody i innych wydarzeń tego typu, a także otworzyć tam strefę zakupów wirtualnej odzieży.

Cieszymy się, że możemy tworzyć historię, dokonując największego jak dotąd publicznego przejęcia ziemi w metaverse. […] Cieszymy się, że nasza spółka z powodzeniem sfinalizowała tę przełomową transakcję na rynku nieruchomości cyfrowych – mówi dyrektor generalny Tokens.com, Andrew Kiguel. Na koniec dodamy tylko, że 2,5 mln dolarów to więcej niż kosztuje przeciętnie nieruchomość w San Francisco lub na nowojorskim Manhattanie.

Zdjęcie główne: Cryptoslate.com
Tekst: NS

SURPRISE