Wirtualna działka sprzedana za prawie 2,5 mln dolarów

Będą się na niej odbywać pokazy mody. Powstanie tam też strefa zakupów wirtualnej odzieży.
.get_the_title().

Ile bylibyście gotowi zapłacić za wirtualną działkę? Możemy się założyć, że nie tyle, ile wydała ostatnio platforma Tokens.com.

Działka w Decentraland została sprzedana za 2,43 mln dolarów (10 mln zł). Tym samym stała się to rekordowa transakcja tego typu – dotychczas za najdroższą wirtualną działkę zapłacono 913 tys. dolarów.

Decentraland to przestrzeń metaverse, która łączy wirtualną rzeczywistość i technologię blockchain. Wewnątrz niej można handlować różnymi obiektami, które sprzedawane są w formie NFT – mogą to być zarówno dzieła sztuki, jak i całe działki. Do transakcji używa się wirtualnej waluty MANA, która funkcjonuje wewnątrz Decentraland. Działka kupiona przez Tokens.com kosztowała 618 tys. MANA.

źródło: nbc news

Rekordowa działka mierzy łącznie 566 wirtualnych metrów kwadratowych.

Położona jest na ulicy mody, tak więc Tokens.com planuje ją wykorzystać właśnie do organizowania pokazów mody i innych wydarzeń tego typu, a także otworzyć tam strefę zakupów wirtualnej odzieży.

Cieszymy się, że możemy tworzyć historię, dokonując największego jak dotąd publicznego przejęcia ziemi w metaverse. […] Cieszymy się, że nasza spółka z powodzeniem sfinalizowała tę przełomową transakcję na rynku nieruchomości cyfrowych – mówi dyrektor generalny Tokens.com, Andrew Kiguel. Na koniec dodamy tylko, że 2,5 mln dolarów to więcej niż kosztuje przeciętnie nieruchomość w San Francisco lub na nowojorskim Manhattanie.

Zdjęcie główne: Cryptoslate.com
Tekst: NS

SURPRISE