Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wirtualne muzeum telefonów komórkowych

Pozwólcie sobie popłynąć na fali nostalgii, przeglądając wirtualną kolekcję Mobile Phone Museum.
.get_the_title().

Pamiętacie swoją pierwszą komórkę? Jeśli wasza młodość przypadła na czasy sprzed smartfonów, z pewnością trafiły wam się interesujące modele. W końcu – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – nie wszyscy mieliśmy kiedyś kultową Nokię 3310. Chcielibyście przypomnieć sobie największe dziwactwa sprzed czasów smartfonów? Telefony, które wszyscy chcieliśmy mieć, modele, których zazdrościliśmy kolegom w gimnazjum i okazy tak dziwaczne, że aż fascynujące?

Odwiedźcie wirtualne muzeum telefonów komórkowych!

Pomysłodawcą Mobile Phone Museum jest Ben Wood, który przepracował ćwierć wieku tej branży. Komórki to jego wielka pasja – w swojej kolekcji ma ponad 2 tys. sztuk.

Telefony komórkowe, mimo że ich historia liczy ledwie 35 lat, przeszły ogromną metamorfozę. Zanim standardem stał się prostokątny smartfon z lśniącym czarnym lustrem ekranu, na rynku było mnóstwo modeli z ogromnymi antenami, klawiaturą QWERTY i takich, które składały się na pół.

W Mobile Phone Museum znajdziecie je wszystkie. Każdy model jest dokładnie opisany: jest nazwa, kluczowe funkcje i waga.

Kolekcje możecie oglądać po kolei albo wybrać konkretny rodzaj, markę czy rok. Opracowano także ciekawe trasy dla zwiedzających: najlepiej sprzedające się modele, telefony Jamesa Bonda, pierwsze komórki czy luksusowe aparaty. Naszym zdaniem najciekawsze są zdecydowanie najbrzydsze modele – patrząc na nie, można zachodzić w głowę, jak to możliwe, że nosiliśmy w kieszeni coś takiego.

Kolekcja Mobile Phone Museum nie zawiera jednak wszystkich komórek, które pojawiły się w przeszłości na rynku. W sekcji 'Most Wanted’ znajdziecie telefony, których poszukują twórcy muzeum. Zajrzyjcie tam – kto wie, może w waszej szufladzie zalega jakaś zapomniana perełka?

Tekst: NS

SURPRISE