We Wrocławiu pojawia się coraz więcej społecznych lodówek

Możesz zostawić w nich jedzenie dla potrzebujących. W walentynki otwarta została kolejna społeczna lodówka – docelowo ma ich pojawić się na mapie stolicy Dolnego Ślaska aż 40.
.get_the_title().

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Polacy znajdują się w czołówce narodów, które marnują najwięcej jedzenia. Zapobiec ma temu m.in. idea foodsharingu – szansę na rozwój jej popularności można upatrywać przede wszystkim w społecznych lodówkach.

Moda na społeczne lodówki, w których zostawić można niepotrzebną nam, ale wciąż nadającą się do spożycia żywność, szybko rozprzestrzenia się na terenie wielu polskich miast. Szczególnie prężnie rozwija się we Wrocławiu. Nowy punkt, w którym stanie taka lodówka, już od 14 lutego działać będzie przy ulicy Rydygiera 25a. To tuż przy hostelu HART, gdzie podróżnicy często zostawiają niepotrzebne im już jedzenie – głównie przetwory w puszkach, pieczywo i sery.

We Wrocławiu działają już dwie inne społeczne lodówki – jedna przy siedzibie Rady Osiedla Szczepin przy ulicy Zachodniej 1, a druga przy siedzibie HCM24.PL przy ulicy Robotniczej 1a.

W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowanych jeszcze więcej tego typu inicjatyw. W planach jest już otwarcie społecznych lodówek przy niektórych kościołach.

Docelowo ma powstać aż 40 takich lodówek – tutaj organizowana jest zrzutka na ten cel.

Poniżej możecie zobaczyć reportaż na temat społecznych lodówek.

Źródło: wroclaw.eska.pl

SURPRISE