Wybrano najbrzydszy kolor na świecie. Zobacz, jak wygląda

Rząd Australii zlecił badaczom odnalezienie najbrzydszego koloru na świecie, który miałby pomóc w walce z uzależnieniem od papierosów.
.get_the_title().

Projektanci opakowań zazwyczaj wybierają kolory, które mają zachęcić klientów do kupienia produktu. Rząd Australii postanowił jednak odwrócić tę sytuację. Właśnie dlatego zatrudnił firmę badawczą Gfk Bluemoon i zlecił jej znalezienie najbrzydszego koloru na świecie, który miałby się pojawić na opakowaniach papierosów. Rząd chciał w ten sposób zniechęcić palaczy do kupowania tytoniu.

Gfk przeprowadziło badania na grupie ponad 1000 palaczy, którym przez trzy miesiące pokazywano po kolei próbki różnych kolorów. Ankietowani mieli wybrać najbardziej odpychającą barwę. Zwyciężyła 'Opaque Couche’, czyli Pantone 448C. Kojarzyła się badanym z brudem, ropą, a nawet ze śmiercią.

Kiedy ta ponura barwa trafiła na opakowania papierosów w Australii, szybko okazało się, że przewidywania rządu okazały się trafne. Sprzedaż papierosów naprawdę zaczęła spadać. Właśnie dlatego trzy kolejne kraje zdecydowały się pójść w ślad za Australią. W maju tego roku Wielka Brytania, Irlandia oraz Francja rozpoczęły pracę nad wprowadzeniem jednolitych opakowań papierosów.

Przestalibyście kupować papierosy, gdyby wprowadzono paczki w takim kolorze?

SURPRISE