Wybrano najseksowniejszy język na świecie

To nie francuski.
.get_the_title().

W 2017 roku aplikacja do nauki języków obcych Babbel zapytała swoich użytkowników o to, jaki akcent jest ich zdaniem najseksowniejszy. Ankietę, w której wzięło udział 15 tys. osób, zdecydowanie wygrał francuski. W tym roku aplikacja Babbel postanowiła to sprawdzić po raz kolejny – tym razem pytała o najbardziej seksowny język, o to, który jest pełen pasji, a który – najbardziej romantyczny. Na pytania odpowiadało 6 tys. osób ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch i Niemiec. Tym razem to nie francuski cieszył się największym powodzeniem.

Użytkownicy aplikacji uznali włoski za najseksowniejszy, najromantyczniejszy i najbardziej pełen pasji język.

fot. DICSON/unsplash

Język włoski ma pewne cechy, które mogą zwiększać jego atrakcyjność. Rosnąca i spadająca tonacja w języku mówionym może tworzyć muzyczną jakość, która niektórym osobom wyda się pociągająca i atrakcyjna. Pewne cechy fonetyczne, takie jak toczenie się głosek 'r’, które są charakterystyczne dla włoskiego, także mogą być uznane za urocze lub atrakcyjne – tłumaczy Noël Wolf z Babbel.

Dodatkowo ankietowani uznali niemiecki za najbardziej bezpośredni język, a brytyjski za najbardziej uprzejmy.

No dobrze, a jak wygląda reszta podium, jeśli chodzi o najseksowniejsze akcenty? Francuski, jak już wiemy nie znalazł się na pierwszym miejscu, za to zajmuje drugie, a za trzeci najseksowniejszy język uczestnicy aplikacji uznali hiszpański. Poza podium, na czwartej pozycji, znalazł się angielski, dalej niemiecki, portugalski, szwedzki, rosyjski i holenderski remisujący z tureckim.

Tekst: NS
Zdjęcie główne: Timothy Dykes/Unsplash

SURPRISE