Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wycieczki szlakiem nowojorskich szczurów

Coraz więcej osób odwiedzających miasto chce zobaczyć słynne szczury.
.get_the_title().

Co warto zobaczyć, będąc w Nowym Jorku? Może miejsca, w których najchętniej przebywają… szczury? Wycieczki ich śladami cieszą się ostatnio niemałą popularnością. Szczury stają się w Nowym Jorku coraz większym problemem – w ubiegłym roku ich liczba podwoiła się, co skłoniło władze do poszukiwania szczurołapa.

Gryzoń stał się nieoficjalnym symbolem miasta – nic więc dziwnego, że odwiedzający je turyści coraz częściej po prostu chcą zobaczyć szczury.

Przewodnicy reagują na to, dodając miejsca, w których zwykle przebywają te zwierzęta, do swoich tras – donosi New York Post. Z kolei niektórzy, jak 36-letni Kenny Bollwerk, prezentują nowojorskie szczury na TikToku. Co ciekawe, celem mężczyzny jest nakłonienie miasta do działania – dzięki jego streamowi i reakcjom widzów służby pozbyły się szczurów z jednego z placów budowy, które odwiedził Bollwerk.

@nyc_kb Season 2 – Rats have started to take over Forest Hills, Queens. After numerous complaints from residents, the outdoor dining structures seem to be the problem on 71st Avenue. What do you think? #ratczar #311 #nycrats #gottagettabagel #outdoordiningnyc ♬ original sound – nyc_kb

Relacje Bollwerka stały się bardzo popularne, ludzie pisali do niego, prosząc o filmiki ze szczurami, a osoby odwiedzające miasto chciały do niego dołączyć, by zobaczyć słynne gryzonie. Mężczyzna oprowadzał już kilka takich grup zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i z Kanady.

Celem takich wycieczek nie jest wyłącznie zaprezentowanie (może nieco obrzydliwej) lokalnej ciekawostki, ale także uświadomienie ludziom skali problemu.

Tymczasem Nowy Jork nie ustaje w nierównej walce z gryzoniami. Oficjalny szczurołap miasta został zatrudniony w kwietniu, a już w czerwcu szczurów było podobno o 15 proc. mniej niż przed rokiem. Urzędnicy identyfikują strefy, w których występuje szczególnie dużo szczurów i wkraczają tam z trutką. Restauracje muszą umieszczać resztki jedzenia w specjalnych zamykanych pojemnikach, a właściciele nieruchomości, które stanowią szczególnie sprzyjające środowisko dla tych gryzoni, mogą spodziewać się kar.

@nyc_kb Free rat tour tonight. Let me know. First 2-4 confirmed will go with me. #rattour #rattok #onlyinnewyork ♬ Let It Whip – Dazz Band

Tekst: NS
Zdjęcie główne: Pizza Rat

SURPRISE