Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wywieszają uśmiechy w oknach, bo wiedzą, że „będzie dobrze”

Z pozoru niewielki gest może przynieść wiele dobrego. Grupa pozytywnych ludzi wywiesza uśmiechnięte buźki w oknach, by poprawić innym nastrój i dodać otuchy w tych trudnych dla wszystkich chwilach.
.get_the_title().

Jak wiele inicjatyw, ta również zrodziła się w domowym zaciszu. Sebastian Szajter z Katowic przy rodzinnym śniadaniu zwrócił uwagę na puste ulice. Razem z córką i żoną postanowili wprowadzić jakiś pozytywny akcent do nowej rzeczywistości i wymyślili uśmiechniętą buźkę naklejoną na szybę. – Problem mieliśmy z hasłem, bo jakieś musiało się pojawić. Po jakimś czasie przy odkurzaniu rzuciłem hasło „będzie dobrze”. No bo przecież będzie – mówi Sebastian Szajter.

Pierwsza buźka z hasłem „będzie dobrze” pojawiła się w Katowicach-Piotrowicach, gdzie mieszka pan Sebastian z rodziną

Sąsiadom bardzo spodobał się ten pomysł. Idąc za ciosem, pan Sebastian udostępnił informację o akcji na grupie „Widzialna ręka” i lawina ruszyła.

Za chwilę w różnych częściach Polski pojawi się 100 plakatów.

Zwykły uśmiech i powitanie wiele zmienia. Nadzwyczajnym pozytywem jest to, jak nasze społeczeństwo staje na wysokości zadania w trudnych chwilach. To jest fantastyczne – dodaje pan Sebastian. Na Facebooku można znaleźć grupę „Będzie dobrze / It will be fine / Alles wird Gut / Estara bien”, gdzie ludzie umieszczają zdjęcia plakatów wywieszanych w swoich oknach.

Zdjęcie główne: materiały z grupy „Będzie dobrze…”, S. Szajter, E. Matusiak
Tekst: WR

SURPRISE