YouTube’a opanowała fala filmików przyrównujących absurdalne sytuacje z życia do zachowań NPC-ów z 'Obliviona’

Opracowaliśmy dla was listę The Best Of, która szczególnie powinna zadowolić entuzjastów humoru spod znaku: 'Tak głupie, że genialne'.
.get_the_title().

Fani serii 'The Elder Scrolls’, a zwłaszcza jej czwartej części (’Obliviona’), z pewnością do dziś z rozrzewnieniem wspominają – często komiczne – interakcje bohatera z NPC-ami, czyli rozstawionymi po mapie bohaterami niezależnymi sterowanymi przez komputer. Obok naprawdę ciekawych rozmów pojawiały się też bowiem takie ze sporą liczbą glitchów i błędów, co zupełnie wytrącało z klimatu rozgrywki. Pokojowo nastawiony NPC potrafił nagle albo gwałtownie urwać wątek, albo bez powodu stać się agresywny, by po chwili znów być oazą spokoju, zaś wszystko to ubarwiała charakterystyczna muzyczka.

Memiczny potencjał tych napadów złości i cringe’owych zachowań był na tyle duży, że dość szybko wyszedł poza samą grę.

Dziś na YouTubie można już znaleźć tysiące filmów prezentujących analogicznie dziwne interpersonalne sytuacje w otoczce a la 'Oblivion’, tyle że… w prawdziwym życiu. A skoro humor spod znaku 'tak głupie, że zabawne’ to jeden z najfajniejszych, przygotowaliśmy dla was ilustrujące konwencję i złożone z 7 filmików 'The Best Of’. Oczywiście śmiejemy się tu nie z samych ludzi – każdy może mieć gorszy dzień – ale ze stopnia absurdalności tych sytuacji.

1. 'Ale to nie do mnie tak, do mnie nie’

2. Z archiwum X, czyli co, właściwie, się tutaj wydarzyło?

3. Plaża Combat

4. Jak dobrze mieć sąsiada

5. Przepraszamy – droga nieprzejezdna

6. Pandemiczne pandemonium

7. 'Dawaj Maniek, to już się kameruje’

Tekst: WM

SURPRISE