Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 zabawek na Mikołajki, które pobudzą kreatywność dziecka

Wybieramy 5 zabawek dla dzieci, które rozwiną ich kreatywność, wyobraźnię i do tego zapewnią dobrą zabawę. Mikołajki tuż, tuż – jeśli nie macie pomysłu na prezent, to zajrzyjcie do tego zestawienia.
.get_the_title().

Zabawek na rynku jest mnóstwo, ale kiedy trzeba już coś wybrać, okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Przy okazji Mikołajek postanowiliśmy ułatwić wam zadanie i wybrać 5 zabawek, które rozwijają zdolności manualne, kreatywność i wyobraźnię. Wybór padł na marki Janod i Mudpuppy.

Janod to francuska marka produkująca od 1970 roku zabawki, które są synonimem innowacyjności, świetnego designu i najwyższej jakości. W obecnej ofercie Janod jest ponad 500 produktów, z których warto wymienić zabawki drewniane, puzzle, układanki i zabawki magnetyczne. Zabawki edukacyjne rozwijają wiele umiejętności, takich jak koordynacja ruchowa, zręczność, zdolności manualne, kojarzenie kształtów i kolorów czy nauka chodzenia. Mudpuppy powstało natomiast w 1992 roku. Od początku specjalizuje w grach edukacyjnych. Ich produkty wielokrotnie nagradzano, m.in. Dr. Toy’s Best Green Product Award 2011, the Oppenheim Toy Portfolio’s Platinum Award 2011.

Na zdjęciach Tosia i Lusia układają świecące w ciemności, brokatowe puzzle marki Mudpuppy, bawią się zestawami kreatywnymi  i układankami magnetycznymi Janod. Mieliśmy okazję testować zabawki Janod i Mudpuppy podczas naszej sesji i musimy przyznać, że ciężko nam się było oderwać od świecących w ciemności puzzli, których działanie sprawdzaliśmy w łazience. Świecą!

Zdjęcia: Ewa Przedpełska

kreatyne zabawki
fot. Ewa Przedpełska (www.fafel.eu)

1. Układanka magnetyczna Ciało Człowieka, Janod (cena: 146 zł) 

Układanka magnetyczna Ciało Człowieka francuskiej marki Janod nauczy twoje dziecko budowy ludzkiego ciała w 12 językach (m.in. polskim,  angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Dzięki grze edukacyjnej dziecko pozna nazwy części ciała, organów, kości i mięśni. Zestaw zawiera magnetyczną tablicę, 18 kart pomocniczych z zaznaczonymi częściami ciała w różnych językach, 76 magnetycznych elementów ciała oraz drewniany wskaźnik. Absolutny hit, który sprawdzi się w szerokim przedziale wiekowym, dla dzieci już od 3 roku życia.

kreatywne zabawki kreatywne zabawki

2. Układanki magnetyczne w formie książki, Janod (cena: 79 zł) 

Magnetyczna układanka Magnetibook francuskiej marki Janod to doskonała zabawka rozwijająca kreatywność i wyobraźnię. Zabawa polega na układaniu na planszy magnesów we wzory, które dziecko może dowolnie tworzyć. Układanki będę służyć dziecku przed długi czas, dzięki możliwości kreacji wielu wzorów. Pięknie wykonana zabawka rozbudza zmysł artystyczny, ćwiczy logiczne myślenie oraz koordynację manualną. Magnetibooki zostały zaprojektowane we Francji. Opakowanie wykonane jest ze sztywnego kartonu w formie książki z przegródkami na magnesy i karty, a plansza magnetyczna jest jednocześnie wewnętrzną stroną okładki. Idealne na prezent.

Układanka Dziewczynka składa się z 34 magnesów z elementami ubioru, takimi jak japońskie kimono, fartuszek lekarski, kask i wiele innych, z których może powstać wiele ubiorów dla dziewczynki oraz 8 kart z przykładowymi, gotowymi strojami.

kreatywne zabawki kreatywne zabawki

3. Zestaw artystyczny Kreatywny piasek Koniki lub Zestaw artystyczny Mozaika Wróżki, Janod (cena: 79 zł) 

Zestaw artystyczny „Kreatywny piasek Koniki” zawiera 6 kart z ilustracjami koni. Poszczególne elementy kart odkleja się za pomocą specjalnego narzędzia i posypuje kolorowym piaskiem, który przykleja się do kart – w kilka minut dziecko może przenieść się w bajkowy świat koni. Po skończonej pracy obrazki oprawić można w ramki, dzięki czemu staną się wspaniałym elementem dekoracyjnym pokoju dziecka. „Zestaw artystyczny Mozaika Wróżki” francuskiej marki Janod zawiera karty z ilustracjami nawiązującymi do tematyki wróżek. Na obrazkach poszczególne elementy oznaczone są cyferkami, a zadanie polega na naklejenu odpowiednio oznaczonych naklejek na karty.

Zestawy Artystyczne marki Janod wspaniale kształtują koordynację oko-ręka, poprawiają sprawność manualną, pobudzają kreatywność oraz wpływają na umiejętność budowania koncentracji u dziecka.

kreatywne zabawki
fot. Ewa Przedpełska (www.fafel.eu)
kreatywne zabawki

4. Puzzle świecące lub brokatowe, Mudpuppy (cena: 57 zł) 

Puzzle świecące w ciemności Wróżki amerykańskiej marki MUDPUPPY nadają układaniu puzzli nowy wymiar – na samym złożeniu obrazka zabawa bowiem się nie kończy. Układanka składa się ze 100 elementów. To jednak nie wszystko – kiedy robi się ciemno, zarówno wróżki, jak i otaczające je rośliny… świecą! Autorką projektu jest Katie Wood, brytyjska ilustratorka i projektantka. Puzzle te to niebanalny pomysł na rodzinną rozrywkę. Zaciekawią i zachwycą wszystkich.

Układanka Puzzle z brokatem, baletnice składa się ze 100 elementów, po ułożeniu przedstawiających trzy tancerki na scenie teatru. Ich sukienki, baletki, a także róże, rzucone na deski przez publiczność… błyszczą! Są bowiem pokryte brokatem.

Układanie puzzli stymuluje pamięć, koncentrację i sprawność manualną już od najmłodszych lat. Puzzle dla dzieci w wieku od 4 lat.

kreatywne prezenty
fot. Ewa Przedpełska (www.fafel.eu)

5 Drewniana laweta z autkami, Multi-Cars Truck, Janod (cana: ok 120 zł) 

Klasyka gatunku, czyli drewniane samochodziki, ale w wydaniu Multi-Cars Truck. Laweta z niewielkimi samochodzikami na sznurku spodoba się małemu fanowi motoryzacji. Samochód drewniany laweta francuskiej marki Janod nawet najmłodszym dzieciom daje wiele możliwości zabawy. Samochód można ciągać za sobą dzięki umieszczonemu z przodu sznureczkowi, a także prowadzić wygodnie ręką dzięki dużym wymiarom zabawki (30 cm długości). W zestawie znajduje się laweta i 3 samochodziki, którymi dziecko może bawić się oddzielnie, tworząc historie i ćwicząc wyobraźnię.

Drewniane zabawki pozytywnie wpływają na wszechstronny rozwój dziecka. Dają możliwość rozwijania kreatywnego myślenia oraz umiejętności tworzenia historii. Zestawy ćwiczą małe rączki, a także umysł malucha. Kontakt z drewnianymi zabawkami daje dużo radości i rozwija poczucie estetyki u dziecka.

kreatywne zabawki

SURPRISE