Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zamiast monopolowych… miejsce dla kotów. W Warszawie otwiera się Ochota na Kota

Pawilony, w których do niedawna znajdowały się sklepy monopolowe już wkrótce zamienią się w filię Schroniska na Paluchu. Piszemy o nowym punkcie na Ochocie, czyli Ochota na Kota.
.get_the_title().

Dobra wiadomość dla wszystkich warszawiaków zainteresowanych adopcją kotów. Schronisko dla zwierząt na Paluchu już wkrótce doczeka się nowej filii – w pawilonach przy ul. Grójeckiej 79, gdzie do niedawna znajdowały się sklepy monopolowe, za 4 miesiące planowane jest otwarcie punktu adopcyjnego.

Ochota na Kota, bo tak nazywać będzie się filia, zachęcić ma mieszkańców Warszawy do adopcji zwierząt.

Z pewnością przekona ich do tego również szklana witryna, która umożliwi podglądanie kotów. W nowym domu zamieszkać ma 20 kotów oraz kotek, które pełnić będą funkcję ambasadorów adopcji. Na miejscu funkcjonować będzie również punkt adopcyjno-informacyjny.

fot. UM Warszawa

Schronisko na Paluchu powstało w 2000 roku. W ciągu ostatnich 6 lat działania placówki liczba przebywających na terenie schroniska zwierząt spadła aż o 70 proc. Obecnie wynosi około 750 sztuk, a dzięki nowej filii może być jeszcze mniejsza. O bezdomnych kotach warto ciepło pomyśleć szczególnie dzisiaj – właśnie przypada ich święto, czyli Międzynarodowy Dzień Kota.

SURPRISE