Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

ZBiotics – probiotyk z Doliny Krzemowej, dzięki któremu nie będziesz mieć kaca

Do jego produkcji wykorzystana została ta sama bakteria, którą stosuje się w procesie fermentacji soi.
.get_the_title().

Nikt nie lubi kaca. Zwłaszcza że zabiera nam znaczną część życia – jak sprawdził brytyjski koncern Healthspan, aż 724 dni. Dlatego też co jakiś czas pojawiają się doniesienia o cudownych lekarstwach, które zniwelują efekty picia alkoholu. Pisaliśmy już o remedium jednego z najlepszych szefów kuchni na świecie czy syntetycznym alkoholu, który nie wywołuje kaca. Teraz mamy dla was kolejny wynalazek – tym razem prosto z Doliny Krzemowej. ZBiotics to probiotyczny napój, który powinno się wypić jeszcze przed konsumpcją alkoholu.

Zwarte w nim składniki pomagają organizmowi w rozkładzie aldehydu octowego, który jest ubocznym produktem metabolizmu alkoholu.

To właśnie on odpowiada za nieprzyjemne doznania dnia następnego – ból głowy, kołatanie serca czy nudności.Przy tworzeniu ZBiotics zastosowana została bakteria Bacillus subtilis, która tradycyjnie wykorzystywana jest w procesie fermentacji soi w Japonii. Została ona zmodyfikowana genetycznie właśnie tak, by wytworzyła enzym, który pomagała w rozkładzie aldehydu octowego. Przypomina on enzymy, które w tym samym celu wytwarza nasza wątroba – różnica polega na tym, że ZBiotics dostarcza je bezpośrednio do jelit.

Musieliśmy stworzyć coś nowego, aby rozwiązać ten problem, ponieważ natura nie miała rozwiązania. Gdyby miała, ludzkość z pewnością znalazłaby je przed 2019 rokiem! Podstawą do stworzenia ZBiotics był pomysł, że możemy potencjalnie kierować lub wykorzystywać moc bakterii, oswajać je, aby tworzyć przydatne dla nas funkcje – mówi twórca ZBiotics, mikrobiolog Zack Abbott. ZBiotics sprzedawany jest w małych buteleczkach o pojemności 15 ml.

Probiotyk należy wypić przed konsumpcją alkoholu lub przynajmniej w trakcie, bo ma działać, kiedy śpimy.

Brzmi wspaniale? Napój jest póki co niestety dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, a koszt jednej butelki waha się w granicach 9-12 dolarów. Abbott zaznacza jednak, że nie należy się spodziewać cudów – choć ZBiotics pomaga w rozkładzie aldehydu octowego, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, należy też się wyspać i nie zapominać o piciu wody.

Zdjęcia: ZBiotics
Tekst: NS

SURPRISE