Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zobacz, jak południe świętuje wygraną z północą

Biedne południe, bogata północ. Triumf drużyny z Neapolu nad potentatem z Turynu ma dla całego regionu ogromne znaczenie.
.get_the_title().

Napoli, po bramce zdobytej w 90 minucie przez Kalidou Koulibaly’ego, wygrało niespodziewanie w Turynie z Juventusem i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Serie A do faworyzowanej Starej Damy traci zaledwie punkt. A przecież ta ma jeszcze w perspektywie trudne wyjazdowe mecze z Interem i AS Romą. Sięgnięcie po pierwsze mistrzostwo Włoch od sezonu 1989/1990, czyli od czasu, gdy grą drużyny dyrygował legendarny Diego Maradona, wydaje się całkiem realne.

Ewentualna wygrana rozgrywek przez klub z Neapolu miałaby jednak przede wszystkim aspekt symboliczny. Włoska piłka od lat zdominowana jest bowiem przez drużyny z bogatej północy (Juventus, AC Milan i Inter) czy Rzymu (Lazio, AS Roma), zaś biedne południe w czubie rozgrywek nie może liczyć na nikogo. Nikogo, oprócz bardzo mądrze rozwijającego się w ostatnich sezonach zespołu, w którego kadrze są Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Czy Dawid już w tym sezonie pokona Goliata?

Zwycięstwo z Juventusem wprowadziło oczywiście niezwykle żywiołowych kibiców w euforię, a Neapol nie spał do rana. Poniżej możecie obejrzeć, jak witano drużynę w domu i jak cieszyli się z wyniku zachwyceni sympatycy teamu prowadzonego przez Maurizio Sarriego.

fot. reuters.com
fot. reuters.com

Tekst: WM

SURPRISE