Żołnierze fińskiej armii zwalczają zmiany klimatu, przechodząc na wegetarianizm

Wegetariańskie dania zdominują menu wojskowej stołówki raz w tygodniu.
.get_the_title().

Fińska armia walczy z negatywnymi konsekwencjami zmian klimatycznych, serwując swoim żołnierzom wegetariańskie i wegańskie posiłki. Nowa dieta ma nie tylko przysłużyć się środowisku naturalnemu Ziemi, ale także pozytywnie wpłynąć na zdrowie i ogólne samopoczucie żołnierzy.

Szef kuchni fińskiej armii zapowiedział wprowadzenie dwóch w pełni wegetariańskich lub wegańskich dań do zmieniającego się co tydzień menu.

Te bazować będą na składnikach roślinnych bogatych w węglowodany – ziemniakach i makaronach – wymieszanych z roślinnymi zamiennikami mięsa, czyli soją, fasolą, burakiem czy soczewicą.

Źródło: The Flaming Vegan

Fińscy żołnierze nie mogą narzekać na brak wegetariańskich i wegańskich opcji w menu wojskowych stołówek.

Pojawienie się nowych, bardziej zróżnicowanych dań ma jednak na celu wprowadzenie większej ilości warzyw i składników roślinnych do diety żołnierzy, co ma poprawić ich ogólny stan zdrowia, kondycję fizyczną i psychiczną, a także samopoczucie. Nowa dieta z większa ilością wegańskich opcji jest także sposobem fińskiej armii na walkę ze zmianami klimatu. Jak pokazały wyniki zakrojonych na szeroką skalę badań, weganizm to najskuteczniejsza metoda na zmniejszenie negatywnego wpływu ludzkiej działalności na stan środowiska naturalnego Ziemi.

SURPRISE