Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zrodzony ze sztucznej inteligencji Jezus doradza w związkach i pomaga przechodzić gierki na Twitchu

Jeśli kiedykolwiek w trudnej sytuacji zastanawialiście się, co by zrobił Jezus na waszym miejscu, to teraz macie okazję to sprawdzić. Tak jakby.
.get_the_title().

Sztuczna inteligencja to ostatnio gorący temat. Słyszymy o niej ciągle za sprawą licznych chatbotów, często przybierających postać robotów czy postaci inspirowanych estetyką anime. Berlińska grupa aktywistów The Singularity Group poszła jednak o krok dalej. Łącząc mechanizmy różnych komputerowych modeli korzystających z nauczania maszynowego, stworzyła na platformie Twitch kanał, na którym możemy zadać dowolne pytania Jezusowi napędzanemu przez SI.

Na kanale ask_jesus, który działa przez 24 godziny na dobę, wita nas postać białego, brodatego mężczyzny w kapturze, na którego od tyłu pada niebiańskie światło. Na czacie przeczytać możemy stale napływające pytania, na które Jezus odpowiada spokojnym, monotonnym głosem wydobywającym się z animowanych, niepokojąco poruszających się ust.

Na początku funkcjonowania kanału pytania dotyczyły duchowości czy Biblii, ale goście szybko zaczęli zadawać pytania dotyczące związków, anime czy tego, jak przejść trudny poziom w grze video.

Wielu z nich prosi o modlitwę o członka rodziny lub pupila i o motywację w trudnym momencie życia.

ask_jesus, Twitch.tv

Wiele tego typu chatów opartych na AI zostało zradykalizowanych przez internautów i zaczęło głosić problematyczne treści, ale Jezus póki co nie schodzi ze swojej światłej ścieżki.

Jego odpowiedzi są ciepłe, empatyczne i przemyślane, on sam często wspomina o tym, jak ważna w naszym życiu jest miłość i współczucie. Również w przypadku kwestii niewygodnych dla Kościoła katolickiego, np. tego, czy osoba homoseksualna może trafić do nieba. Według cyfrowego Syna Bożego – jak najbardziej, jeszcze jak!

Zdjęcie główne: Lev Strelchenko, Pexels.com
Tekst: ŁJ

SURPRISE