Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

10 najpopularniejszych celów podróży na 2018 rok według AirBnb

Można potraktować to zestawienie jako poradnik mówiący, gdzie nie jechać.
.get_the_title().

AirBnb, największy portal internetowy umożliwiający wynajem wakacyjnych mieszkań, stworzył listę 10 celów podróży, które w 2018 przeżywać będą prawdziwy turystyczny boom. Powstała ona w oparciu o statystyki rezerwacji na bieżący rok, a znalazły się na niej miejsca, w których zapytania o noclegi diametralnie wzrosły – w stosunku do zwyczajowego stanu nawet 2000 razy. Zobaczcie, jakie cele wojaży obrali w tym roku influencerzy, trendsetterzy i podróżnicy, którzy szukają alternatyw dla oklepanych turystycznych destynacji.

10. Matinhos, Brazylia

Źródło: Cultura de Matinhos

Nadmorska miejscowość na południe od Sao Paulo, znana z pięknych plaż i surfingu. Ilość rezerwacji w tym kurorcie wzrosła o 209 proc. w porównaniu z 2017 rokiem.

9. Hanoi, Wietnam

Źródło: Travel + Leisure

Stolica Wietnamu kusi czarującą architekturą, wyśmienitą kuchnią uliczną i niskimi cenami. Ilość rezerwacji w Hanoi wzrosła o 212 proc.

8. Bilbao, Hiszpania

Źródło: ParadiseInTheWorld

Miasto w północnej Hiszpanii kusi zwłaszcza miłośników architektury. Noclegi rezerwowane są tam o 234 proc. częściej niż w zeszłym roku.

7. Famagusta, Cypr

Źródło: www.cntraveler.com

Za sprawą pięknych plaż i XVI-wiecznych ruin cypryjskie miasto doświadczyło 234 proc. wzrostu rezerwacji.

6. Columbus, Stany Zjednoczone

Źródło: Wikipedia

Columbus w Ohio ma wiele do zaoferowania, zwłaszcza miłośnikom dobrego street foodu. Liczba rezerwacji wzrosła tam o 254 proc.

5. Da Nang, Wietnam

Źródło: Halong bay Cruise, Halong tours, Cruise in Halong Bay

Da Nang to idealny cel podróży zarówno dla miłośników plażowania, jak i zwolenników spędzania wolnego czasu w mieście. Bliskość popularnej wakacyjnej destynacji Hoi An z całą pewnością po części odpowiada za 255 proc. wzrost rezerwacji.

4. Indianapolis, Stany Zjednoczone

Źródło: Housely

Za Oceanem określany jako „hotspot Środkowego Zachodu”. Metropolia tętniąca życiem, młoda, energetyczna i ponoć mogąca pochwalić się wyśmienitą kuchnią. Liczba rezerwacji wzrosła tam o 256 proc.

3. Edmonton, Kanada

Źródło: Canadian Business

Miasta dla miłośników natury. Oferuje wiele możliwości spędzania czasu na jej łonie. Zanotowało 284 proc. wzrost rezerwacji.

2. Bournemouth, Wielka Brytania

Źródło zdjęcia: bournemouth-property.co.uk

Nadmorskie miasteczko w Anglii jest gospodarzem popularnych festiwali, taki jak Arts by the Sea czy Bournemouth Air. Od 2017 roku noclegi rezerwuje się w nim aż o 353 proc. częściej.

1.Gangneung, Korea Południowa

Źródło: Wikipedia

Najwyższa pozycja koreańskiego miasta nie jest zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że mieści ono areny Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W porównaniu do 2017 roku liczba rezerwacji wzrosła aż o 2175 proc.

Źródło: CN Traveler
Tekst: AO