10 najpopularniejszych celów podróży na 2018 rok według AirBnb

Można potraktować to zestawienie jako poradnik mówiący, gdzie nie jechać.
.get_the_title().

AirBnb, największy portal internetowy umożliwiający wynajem wakacyjnych mieszkań, stworzył listę 10 celów podróży, które w 2018 przeżywać będą prawdziwy turystyczny boom. Powstała ona w oparciu o statystyki rezerwacji na bieżący rok, a znalazły się na niej miejsca, w których zapytania o noclegi diametralnie wzrosły – w stosunku do zwyczajowego stanu nawet 2000 razy. Zobaczcie, jakie cele wojaży obrali w tym roku influencerzy, trendsetterzy i podróżnicy, którzy szukają alternatyw dla oklepanych turystycznych destynacji.

10. Matinhos, Brazylia

Źródło: Cultura de Matinhos

Nadmorska miejscowość na południe od Sao Paulo, znana z pięknych plaż i surfingu. Ilość rezerwacji w tym kurorcie wzrosła o 209 proc. w porównaniu z 2017 rokiem.

9. Hanoi, Wietnam

Źródło: Travel + Leisure

Stolica Wietnamu kusi czarującą architekturą, wyśmienitą kuchnią uliczną i niskimi cenami. Ilość rezerwacji w Hanoi wzrosła o 212 proc.

8. Bilbao, Hiszpania

Źródło: ParadiseInTheWorld

Miasto w północnej Hiszpanii kusi zwłaszcza miłośników architektury. Noclegi rezerwowane są tam o 234 proc. częściej niż w zeszłym roku.

7. Famagusta, Cypr

Źródło: www.cntraveler.com

Za sprawą pięknych plaż i XVI-wiecznych ruin cypryjskie miasto doświadczyło 234 proc. wzrostu rezerwacji.

6. Columbus, Stany Zjednoczone

Źródło: Wikipedia

Columbus w Ohio ma wiele do zaoferowania, zwłaszcza miłośnikom dobrego street foodu. Liczba rezerwacji wzrosła tam o 254 proc.

5. Da Nang, Wietnam

Źródło: Halong bay Cruise, Halong tours, Cruise in Halong Bay

Da Nang to idealny cel podróży zarówno dla miłośników plażowania, jak i zwolenników spędzania wolnego czasu w mieście. Bliskość popularnej wakacyjnej destynacji Hoi An z całą pewnością po części odpowiada za 255 proc. wzrost rezerwacji.

4. Indianapolis, Stany Zjednoczone

Źródło: Housely

Za Oceanem określany jako “hotspot Środkowego Zachodu”. Metropolia tętniąca życiem, młoda, energetyczna i ponoć mogąca pochwalić się wyśmienitą kuchnią. Liczba rezerwacji wzrosła tam o 256 proc.

3. Edmonton, Kanada

Źródło: Canadian Business

Miasta dla miłośników natury. Oferuje wiele możliwości spędzania czasu na jej łonie. Zanotowało 284 proc. wzrost rezerwacji.

2. Bournemouth, Wielka Brytania

Źródło zdjęcia: bournemouth-property.co.uk

Nadmorskie miasteczko w Anglii jest gospodarzem popularnych festiwali, taki jak Arts by the Sea czy Bournemouth Air. Od 2017 roku noclegi rezerwuje się w nim aż o 353 proc. częściej.

1.Gangneung, Korea Południowa

Źródło: Wikipedia

Najwyższa pozycja koreańskiego miasta nie jest zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że mieści ono areny Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W porównaniu do 2017 roku liczba rezerwacji wzrosła aż o 2175 proc.

Źródło: CN Traveler
Tekst: AO

TRAVEL