Alternatywny przewodnik po Poznaniu – odkryj neony, murale, graffiti i dawną typografię!

Odkryj zupełnie inne oblicze miasta! Zrób sobie wycieczkę po stolicy Wielkopolski szlakiem najciekawszych murali, graffiti, neonów i starych napisów. A to wszystko bez biletów wstępu i kolejek.
.get_the_title().

Lubisz gubić się w mieście? Zamiast odhaczać kolejne zabytki wolisz odkrywać nieznane zakamarki i szemrane zaułki? To świetnie! Bo mapa-przewodnik „Z bliska/Z daleka” jest idealna dla entuzjastów alternatywnego zwiedzania.

„Z bliska/Z daleka” to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. W mapie-przewodniku zebrano aż 74 murale, graffiti, neony i stare napisy.

Zajrzysz w bramy, podwórka oraz boczne, tajemnicze uliczki Poznania (nazywanego dawniej miastem neonów), aby odkryć wielkoformatowe prace międzynarodowych artystów, niezwykłe realizacje lokalnych twórców oraz ręcznie malowane, zabytkowe napisy, często już wyblakłe i ukryte pod warstwą farby lub tynku. Zaś po zmroku docenisz piękno neonowych szyldów, dopracowywanych przez artystów nawet przez kilka lat.

poznan_mapa_przewodnik_z_bliska_z_daleka poznan_mapa_przewodnik_z_bliska_z_daleka poznan_mapa_przewodnik_z_bliska_z_daleka

Słynny trójwymiarowy mural „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle” na kamienicy przy ulicy Śródka 3, „Żydówka z pomarańczami” Aleksandra Gierymskiego i „Śmierć” Jacka Malczewskiego w podwórzu przy ulicy Zielonej 1, świetne streetartowe projekty, które powstały w ramach festiwalu Outer Spaces na ścianach kamienic na Jeżycach, neon „Kubuś Puchatek” z lat 90. przy ulicy Kraszewskiego 9 czy kino „Rialto” z połowy lat 60. przy ulicy Dąbrowskiego 3 – to tylko niektóre propozycje. W Poznaniu da się odkryć o wiele więcej!

poznan_mapa_przewodnik_z_bliska_z_daleka
poznan_mapa_przewodnik_z_bliska_z_daleka
Mapa Z Bliska/Z Daleka, fot. materiały prasowe

Autorem mapy-przewodnika jest Tomasz Bombrych, który prowadzi profil TYPO Poznań, gdzie prezentuje efekty swoich typograficznych poszukiwań.

„Z bliska/Z daleka” w wersji elektronicznej możesz pobrać zupełnie za darmo tutaj.

Źródło: zbliskazdaleka.wordpress.com
Tekst: AB