Amsterdam – przenocuj w uroczym, małym hotelu na moście

SWEETS Hotel to 28 małych budynków, które zostały przekształcone w luksusowe mikrohotele. To niezwykła okazja, aby przenocować na moście w stolicy Holandii i najlepsze miejsce, aby podziwiać tętniące życiem kanały.
.get_the_title().

Dzięki inicjatywie SWEETS Hotel małe, zabytkowe domy rozmieszczone nad kanałami wzdłuż miejskich mostów zyskały drugie życie i zostały przekształcone w luksusowe apartamenty, które możecie wynająć, jeśli odwiedzicie stolicę Holandii.

Nocleg w jednym z 28 domów mostowych pozwoli wam docenić dziedzictwo przemysłowe, historię budynków i doświadczyć miasta z niezwykłej perspektywy. To zupełnie inny sposób na poznanie Amsterdamu!

Najstarszy dom mostowy został zbudowany w 1673 roku (Amstelschutsluis położony w środkowej części rzeki Amstel), zaś najnowszy pochodzi z 2009 roku (Sluis Haveneiland). Większość z tych charakterystycznych, historycznych budynków od dawna nie pełniło żadnych funkcji.

Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie (3) Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie

Projekt SWEETS Hotel powstał dzięki współpracy pracowni Space and Matter oraz właścicieli Lloyd Hotel Cultural Embassy. Zachowano historyczne elementy zewnętrzne, które reprezentują różne style architektoniczne, np. szkoły amsterdamskiej i modernizmu. Wnętrza każdego domu zamieniono w luksusowe, dwuosobowe apartamenty.

Ich charakter i wystrój dopasowano do architektury. W rezultacie każdy dom jest inny, zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Mikrohotele znajdują się w różnych punktach miasta. Niektóre w tętniącym życiem centrum, inne w cichych i spokojnych zakątkach. Warto poszukać czegoś dla siebie. Wszystkie zapewniają ciekawą historię oraz piękne widoki na kanały Amsterdamu.

Do tej pory gościom udostępniono 11 domów mostowych. Kolejnych 17 zostanie przekształconych w hotele w ciągu kilku najbliższych lat.

Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie
Amsterdam – przenocuj w uroczym malym hotelu na moscie
Fot. Mirjam Bleeker, SWEETS hotel

Źródło: sweetshotel.amsterdam
Tekst: AB

TRAVEL