Artystyczny hotel na Ibizie

Paradiso Ibiza Art Hotel bez wątpienia zasługuje na miano najbardziej instagramowego hotelu w Hiszpanii. Projekt idealnie pasuje do wyspy, która słynie z letnich zabaw, zachwycając przy tym artystycznym wnętrzem i pastelowymi kolorami.
.get_the_title().

Paradiso Ibiza Art Hotel otworzył się w czerwcu w Sant Antoni i stał się doskonałą alternatywą dla sieciowych, mniej barwnych, hoteli na Ibizie. Za realizację projektu odpowiedzialna jest madrycka pracownia Ilmiodesign. Paradiso inspirowany jest stylem hoteli z Miami, estetyką z lat 80. oraz stylistyką art déco. Projekt z jednej strony przypomina luksusowy, modernistyczny obiekt z lat 30., a z drugiej nawiązuje do współczesnej architektury. To miejsce nie tylko na wakacyjny wypoczynek i nocleg.

Część pokoi stanowi pracownie znanych artystów, zarówno hiszpańskich, jak i zagranicznych, których prace zdobią później wnętrze Hotelu Paradiso.

Goście mogą również korzystać ze specjalnej biblioteki, w której zgromadzono ponad sto tytułów poświęconych sztuce współczesnej. Można więc tutaj obcować ze sztuką, ale również skorzystać z bardziej wakacyjnych atrakcji. Przy basenach znajdziemy, oprócz licznych łóżek z baldachimami, okrągły bar, na dachu którego znajduje się specjalne miejsce dla DJ-a i przestrzeń na małe koncerty.

Źródło: ilmio.design

Na terenie basenu w czasie wakacji organizowano także projekcje filmowe pod gołym niebem w pakiecie z drinkami. Na terenie hotelu znajduje się także restauracja, która w swoim menu prezentuje różnorodne dania, takie jak japońskie pierożki gyoza, sajgonki i nachosy, potrawy tradycyjnej kuchni hiszpańskiej czy pozycje wegetariańskie, a do picia serwuje oczywiście wiele kolorowych koktajli.

Źródło: ilmio.design

Ciekawą propozycją jest projekt Zero Suite, czyli nocleg w specjalnym oszklonym pokoju znajdującym się w lobby hotelowym. Całkowicie za darmo!

Oferta kierowana jest maksymalnie do dwóch osób, które wcześniej muszą wyrazić zgodę na ewentualne fotografowanie i nagrywanie ich pobytu w tym artystycznym pokoju. W momencie zakwaterowania stają się sztuką i są obserwowani przez innych gości hotelu. W każdym pokoju, oprócz kolorowych mebli retro, znajdziemy głośniki Marshall i lodówkę Smeg. Cena za noc w pokoju dla dwóch osób w okresie wakacyjnym wynosi około 270 euro, a poza sezonem 100 euro.

Źródło: ilmio.design
Źródło: ilmio.design
Źródło: ilmio.design
Źródło: ilmio.design

Tekst: MK

TRAVEL