Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Artystyczny hotel na Ibizie

Paradiso Ibiza Art Hotel bez wątpienia zasługuje na miano najbardziej instagramowego hotelu w Hiszpanii. Projekt idealnie pasuje do wyspy, która słynie z letnich zabaw, zachwycając przy tym artystycznym wnętrzem i pastelowymi kolorami.
.get_the_title().

Paradiso Ibiza Art Hotel otworzył się w czerwcu w Sant Antoni i stał się doskonałą alternatywą dla sieciowych, mniej barwnych, hoteli na Ibizie. Za realizację projektu odpowiedzialna jest madrycka pracownia Ilmiodesign. Paradiso inspirowany jest stylem hoteli z Miami, estetyką z lat 80. oraz stylistyką art déco. Projekt z jednej strony przypomina luksusowy, modernistyczny obiekt z lat 30., a z drugiej nawiązuje do współczesnej architektury. To miejsce nie tylko na wakacyjny wypoczynek i nocleg.

Część pokoi stanowi pracownie znanych artystów, zarówno hiszpańskich, jak i zagranicznych, których prace zdobią później wnętrze Hotelu Paradiso.

Goście mogą również korzystać ze specjalnej biblioteki, w której zgromadzono ponad sto tytułów poświęconych sztuce współczesnej. Można więc tutaj obcować ze sztuką, ale również skorzystać z bardziej wakacyjnych atrakcji. Przy basenach znajdziemy, oprócz licznych łóżek z baldachimami, okrągły bar, na dachu którego znajduje się specjalne miejsce dla DJ-a i przestrzeń na małe koncerty.

Źródło: ilmio.design

Na terenie basenu w czasie wakacji organizowano także projekcje filmowe pod gołym niebem w pakiecie z drinkami. Na terenie hotelu znajduje się także restauracja, która w swoim menu prezentuje różnorodne dania, takie jak japońskie pierożki gyoza, sajgonki i nachosy, potrawy tradycyjnej kuchni hiszpańskiej czy pozycje wegetariańskie, a do picia serwuje oczywiście wiele kolorowych koktajli.

Źródło: ilmio.design

Ciekawą propozycją jest projekt Zero Suite, czyli nocleg w specjalnym oszklonym pokoju znajdującym się w lobby hotelowym. Całkowicie za darmo!

Oferta kierowana jest maksymalnie do dwóch osób, które wcześniej muszą wyrazić zgodę na ewentualne fotografowanie i nagrywanie ich pobytu w tym artystycznym pokoju. W momencie zakwaterowania stają się sztuką i są obserwowani przez innych gości hotelu. W każdym pokoju, oprócz kolorowych mebli retro, znajdziemy głośniki Marshall i lodówkę Smeg. Cena za noc w pokoju dla dwóch osób w okresie wakacyjnym wynosi około 270 euro, a poza sezonem 100 euro.

Źródło: ilmio.design
Źródło: ilmio.design
Źródło: ilmio.design
Źródło: ilmio.design

Tekst: MK