Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Bali stawia na ‘turystykę wysokiej jakości’

Indonezja chce zabronić backpackersom wjazdu na Bali, gdy nastąpi planowane na najbliższą przyszłość ponowne otwarcie granic dla międzynarodowych turystów.
.get_the_title().

Indonezyjski Minister Koordynacji Morskiej i Inwestycyjnej Luhuta Binsara Pandjaitana zapowiedział, że Bali pozostanie zamknięte dla low-costowych podróżujących nawet wtedy, gdy uruchomione zostaną specjalne korytarze turystyczne, pozwalające na przyjazd do kraju zagranicznych odwiedzających.

Będziemy dążyć do wysokiej jakości turystyki na Bali, więc nie pozwolimy backpackersom na wjazd, gdy w najbliższej przyszłości zostanie oficjalnie wprowadzony w życie plan ponownego otwarcia dla międzynarodowych podróżnych – powiedział Luhut podczas swojej zeszłotygodniowej wizyty na Bali.

Nie podano żadnych szczegółów na temat tego, w jaki sposób przebiegać będzie selekcja podróżujących, ani też jak definiowany będzie ‘wysokiej jakości turysta’.

Bali od lat przyciąga turystów z niskim budżetem, a blokada tego typu turystyki na wyspie – o ile w ogóle uda się to zrobić – wydaje się strzałem w stopę dla przemysłu turystycznego, kluczowego dla kondycji gospodarczej Bali.

Zdjęcie:
Kharl Anthony Paica via Unsplash

Z drugiej strony nie jest to zupełnie niespotykany pomysł, gdyż wiele popularnych miejsc poszukuje sposobów ograniczenia masowej turystyki ze względu na problemy środowiskowe i jakość życia lokalnych mieszkańców.

O samym Bali i negatywnych aspektach niezwykle popularnego tam cyfrowego nomadyzmu pisaliśmy już kiedyś tu.

Indonezyjski minister wyjaśnił, że rząd centralny potencjalnie ponownie otworzy granice, gdy na Bali poluzowany zostanie poziom restrykcji. W ramach prewencji, aby uniknąć zarażenia Covid-19 od przyjezdnych, wjazd do Indonezji możliwy będzie tylko w przypadku obywateli z wybranych, uważanych za bezpieczne pod względem epidemicznym, krajów.

Zdjęcie: Jamie Fenn via Unsplash

Zapowiedziano również, że przed wejściem do atrakcji turystycznych lub centrów handlowych każdy podróżny będzie musiał zeskanować specjalny kod kreskowy za pomocą aplikacji o nazwie PeduliLindungi.

Pomimo spadku liczby transmisji Covid-19 na Bali, Luhut zachęca ludzi do dalszego przestrzegania reżimu sanitarnego. – Nadal musimy być cierpliwi, jak również świadomi istnienia tego wirusa, nawet jeśli liczba przypadków znacznie spadła – podsumował.

Zdjęcie główne: Ern Gan
Tekst: AD