Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wioski Bergun nie można fotografować, bo jest zbyt piękna

Lokalne władze zabroniły fotografowania tej malowniczej wioski i publikowania jej zdjęć w social media. Wszystko przez to, że – jak twierdzą włodarze – może to prowadzić do wywoływania... FOMO.
.get_the_title().

Malownicza wioska Bergun położona w kantonie Graubünden w Szwajcarii zasłynęła jakiś czas temu za sprawą nietypowego zakazu. Przyczyną jego wprowadzenia stały się… zbyt piękne widoki. O co chodzi? Miejscowość, w której mieszka 507 mieszkańców, jest na tyle atrakcyjna, że lokalne władze – pod groźbą grzywny – zabroniły jej fotografowania i umieszczania jej zdjęć w mediach społecznościowych.

Czemu włodarze zdecydowali się na tak radykalny krok? Swoją decyzję tłumaczą tym, że publikowanie zdjęć Bergun może powodować… FOMO.

– To naukowo dowiedzione, że piękne zdjęcia z wakacji publikowane w social media sprawiają, że oglądający je czuje dyskomfort i niepokój, z tego powodu, że sam się tam nie znajduje – tłumaczy szef biura turystyki Bergun w oświadczeniu.

– Bergun jest piękne. Nie chcemy, żeby ludzie spoza naszej społeczności czuli się źle, kiedy oglądają zdjęcia naszej wioski, więc po prostu zapraszamy ich do siebie, żeby sam przekonali się, jak jest tu urokliwie – dodaje burmistrz Peter Nicolay.

Cóż, trzeba przyznać, że ten zakaz, to tak naprawdę świetny sposób na promocję. Tym bardziej, że nie wszyscy się do niego stosują, bowiem aktualne zdjęcia Bergun wciąż możemy znaleźć na Instagramie.

Cold winter days in @berguen.filisur Thank you for visiting us @bokehm0n

Post udostępniony przez Graubünden (@graubuenden)

Finding your own path through knee-deep snow. Photo by @doeeme #FeelTheAlps

Post udostępniony przez The Helvetic Collective (@helvetic.collective)

Die Schlitten! #buongiorno #schlitten #switzerland #svizzera #gutenmorgen

Post udostępniony przez Francesca (@francescafren_)