Biuro podróży QUIIKY organizuje wycieczki szlakiem filmu „Tamte dni, tamte noce”

Niezależnie od tego, czy historia miłosna Elio i Oliviera was urzekła, czy raczej jesteście w teamie Romea i Julii, w tych włoskich krajobrazach nie możecie się nie zakochać.
.get_the_title().

Na pomysł organizacji takich wycieczek wpadła włoska firma QUIIKY, która jest ukierunkowana na świadczenie usług klientom ze społeczności LGBT.

Jej misja to zagwarantowanie wczasowiczom bezpieczeństwa i pewności, że w hotelach, w których zostanie zabookowany ich pobyt, nie spotkają się z żadnymi przejawami homofobii.

Biuro podróży dba również o to, aby lokum działało zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W ofercie QUIIKY znajdują się różne wycieczki tematyczne, dzięki którym podróżujący mogą zgłębiać historię, ale również współczesne aspekty funkcjonowania ruchu LGBT – w tym to, jak jest prezentowany we współczesnej popkulturze. Film „Tamte dni, tamte noce” jest chyba najpopularniejszym dziełem dotykającym w ostatnich latach tej tematyki.

Sceneria, w której rozgrywał się film, sprawiła, że Włochy – uznawane przez wielu za dość oklepany wybór na wakacyjną podróż – znów trafiły na szczyty wyjazdowych wishlist.

Film „Call me by your name” (2017)

Historia romansu, który zrodził się między nastoletnim Elio a robiącym doktorat pod okiem jego ojca-profesora Olivierem, nie mogła zostać osadzona w bardziej urzekającej i sensualnej czasoprzestrzeni. Gorące, leniwe lato na północy Włoch to idealne okoliczności przyrody do spacerów, przejażdżek rowerowych, biesiadowania na świeżym powietrzu czy pływania w dzikich kąpieliskach.

Romantyczny klimat zagęszczało również wprowadzenie w scenerię i fabułę sztuki greko-romańskiej, literatury i muzyki klasycznej.

Film „Call me by your name” (2017)

Nic dziwnego, że włoskie krajobrazy ponownie totalnie uwiodły widzów. Odpowiedzią QUIIKY było stworzenie oferty, która spełni ich marzenie o przeniesieniu się tam choć na kilka dni. Pobyt zaczyna się w mieście Crema. To głównie tam był kręcony zeszłoroczny kinowy hit. Jednak plan 9-dniowej wycieczki pozwoli klientom zobaczyć dużo więcej miejsc, bo obejmuje również Wenecję, Weronę, Bergamo czy Mediolan.

Przewidziany jest również wypad nad największe i najczystsze jezioro we Włoszech – Lago di Garda.

Film „Call me by your name” (2017)

Uczestnicy wyjazdu, którzy muszą mieć skończone 18 lat, mają zapewnione 8 noclegów, śniadania, usługi przewodników i wynajem samochodów w każdej z odwiedzanych lokacji. Ponadto cena wycieczki pokrywa dwie degustacje win, koszt biletów do odwiedzanych muzeów czy całodniowy pobyt w SPA nad jeziorem Lago di Garda. Grupa będzie się składać maksymalnie z 15 osób, a najbliższy dostępny termin wyjazdu to 14-22 czerwca 2019 roku.

Cena wycieczki to ok. 3300 euro za pokój jednoosobowy i ok. 2000 euro za pobyt w dwójce.

Chętni powinni już rezerwować miejsca. A cała reszta musi się uzbroić w cierpliwość i nadzieję, że sequel filmu naprawdę powstanie i Elio z Olivierem powrócą w nim do XVII-wiecznej willi na północy Włoch.

Film „Call me by your name” (2017)

Tekst: Kinga Dembińska

TRAVEL