Butikowy hotel Al Faya Lodge – opuszczony spożywczak, który stał się pustynną oazą spokoju

Na niezwykłość Al Faya Lodge wpływ ma przede wszystkim otaczający hotel krajobraz – pustynne wydmy u podnóża góry Alvaah, spokój i cisza.
.get_the_title().

Przybytek relaksu, który w tym roku otwarty został dla turystów, mieści się na pustynnych terenach Szardży – jednego z emiratów wchodzących w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To wyjątkowo atrakcyjne pod względem turystycznym miejsce – nie tylko ze względu na ciepły klimat panujący tu przez cały rok czy bliską odległość Dubaju. Na niezwykłość Al Faya Lodge wpływ ma przede wszystkim otaczający hotel krajobraz – pustynne wydmy u podnóża góry Alvaah, spokój i cisza.

A przy odrobinie szczęścia na horyzoncie można wypatrzeć np. stadko żyjących na wolności wielbłądów.

Facebook Al Faya Lodge

Pół wieku temu w tym kompleksie budynków mieściła się klinika, a później sklep spożywczy. Zdawać by się mogło, że współcześnie obiekt skazany będzie na niszczenie i zapomnienie.

Na szczęście zainteresowała się nim dubajska firma architektoniczna Anarchitect.

To dzięki niej zaszła tu totalna metamorfoza. Jest ona o tyle niezwykła, że architektom udało się przemienić to miejsce w luksusowy hotel i spa, które są absolutnie spójne z niezwykłym otoczeniem, w którym znajduje się Al Faya Lodge. Podczas generalnego remontu tego miejsca połączono kamienne ściany budynków z metalowymi konstrukcjami, które zabarwiono na rdzawy kolor, aby idealnie wpisywały się w krajobraz rudawych piasków.

Facebook Al Faya Lodge

Poza tym gości czekają tam same luksusy. Na hotel składa się 5 ekskluzywnych sypialni, co oznacza, że to miejsce można wynająć w całości dla siebie. Ponadto jest tu jadalnia, taras na dachu i biblioteka.

Najważniejszym punktem programu Al Faya Lodge jest kompleks spa, który oferuje gościom ekskluzywne i relaksujące zabiegi. Należy do niego także zewnętrzny basen wypełniony wodą morską.

Taka przyjemność nie należy jednak do najtańszych. Pobyt w dwuosobowym pokoju deluxe kosztuje około 1700 złotych. Jeśli jednak macie ochotę na wycieczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to rezerwacji możecie dokonać tutaj.

Al Faya Lodge
Al Faya Lodge
Źródło: Instagram Fernando Guerra

Zdjęcia główne: Instagram @alfayalodge
Tekst: Kinga Dembińska