Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Magazyn New Scientist wskazał najciekawsze miejsca na wyprawy na 2020 rok

Trzeba przyznać, że oferta podróżnicza na 2020 rok robi wrażenie. Po jej przejrzeniu uznacie, że macie jeszcze lepszy pomysł na wyprawę z nauką w tle? New Scientist jest otwarty na propozycje. Jeżeli taki wypad dojdzie do skutku, weźmiecie w nim udział za darmo!
.get_the_title().

New Scientist to jeden z najpopularniejszych magazynów zajmujących się nauką, nowymi technologiami i ich wpływem na życie społeczeństwa. „Jeśli ktoś na świecie ma jakiś dobry pomysł, to na pewno o nim u nas przeczytasz” – deklarują redaktorzy portalu.

A żeby zapewnić największym pasjonatom wśród swoich czytelników możliwość obcowania z nauką w bardziej namacalny sposób niż poprzez stronę www, print czy swoją apkę, New Scientist stworzył ofertę niezwykłych podróży.

Wyprawa: „Japonia: natura, kultura, nauka: od Tokio po Kagoshime”/NewScientist.com
Wyprawa: „Przestrzeń kosmiczna: przeszłość i przyszłość: USA”/NewScientist.com

Na portalu pojawiło się 15 różnorodnych propozycji, które zapewnią niesamowite wrażenia entuzjastom takich dziedzin jak historia, sztuka, astronomia, zoologia czy cybernetyka.

Wielu czytelników będzie mogło rozwinąć swoje pasje i spełnić podróżnicze marzenia, ale pewnie znajdą się też tacy, którzy uznali, że mają dość wakacji polegających na leżeniu plackiem nad basenem i chcą przeżyć prawdziwą przygodę. Wybór wycieczki na pewno nie będzie łatwy, bo każda zapewnia niepowtarzalne doznania. A zbyt długie podejmowanie decyzji może sprawić, że najciekawsze podróże zostaną wyprzedane, bo chociaż nie są to tanie imprezy, chętnych nie brakuje. Świadczy o tym chociażby fakt, że na kilka dni po pojawieniu się oferty, już brakuje miejsc na dwie wyprawy. Na pniu wyprzedały się bilety na obserwację całkowitego zaćmienia słońca w grudniu 2020 roku podziwianego z terenów Patagonii oraz hawajski rejs z udziałem Richarda Dawkinsa – wybitnego brytyjskiego zoologa, etologa i ewolucjonisty.

Wyprawa: „Dzika przyroda Madagaskaru”/NewScientist.com
Wyprawa: „Śladami śnieżnych lampartów w Himalajach: Indie”/NewScienstist.com

W puli pozostało więc jeszcze 13 podróży. W każdej z nich weźmie udział wybitny człowiek nauki, od którego uczestnicy będą mogli czerpać dodatkową wiedzę i dzielić się z nim na bieżąco swoimi wrażeniami i przemyśleniami.

Wśród nadal dostępnych opcji warto wymienić chociażby wyprawę na Islandię z wulkanologiem, wędrówki po starożytnych jaskiniach w Hiszpanii czy poznanie ośrodka naukowo-badawczego Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii, gdzie mieści się Wielki Zderzacz Hadronów.

Wyprawa: „Nauka o Renesansie: Włochy”/NewScientist.com

A jeśli w ofercie podróży nie znajdziecie swojej wymarzonej, to jest szansa, że New Scientist ją zorganizuje i wyśle tam was waz z osobą towarzyszącą za darmo!

„Nieważne, czy wasze marzenia podróżnicze są małe czy duże” – czytamy na stronie NewSceintist.com. – „Szukamy genialnych, unikalnych pomysłów naszych następnych wypraw. To może być zakładająca kilka zagranicznych lokalizacji podróż lub weekendowe zwiedzanie jednego miejsca. A także wszelkie inne kombinacje.” Więcej informacji znajdziecie tutaj.

To gdzie jedziemy?

Wyprawa: „Hawajski rejs z Richardem Dawkinsem”/NewScientist.com
WYprawa:”Starożytne jaskinie, pochodzenie człowieka: Północna Hiszpania”/NewScenstist.com
Wyprawa: „Islandia: Wyspa ognia i lodu”/NewScientist.com

Zdjęcia główne: NewScientist.com
Tekst: KD

TRAVEL