Chcesz mieszkać w Nowej Zelandii? Ta malownicza wieś jest na sprzedaż

Oferta cieszy się podobno dużym zainteresowaniem. W cenie jest też jezioro!
.get_the_title().

Lake Waitaki, niewielka i opuszczona wieś w południowej części Nowej Zelandii, wystawiona została na sprzedaż. Osadę założono w latach 30. XX wieku. Mieszkali tam ludzie pracujący pracujący przy budowie i obsłudze pobliskiej tamy.

Kiedy w latach 80. tama została zautomatyzowana, wszyscy mieszkańcy opuścili Lake Waitaki.

We wsi mieszczącej się na 14 hektarach znajduje się osiem domów z trzema sypialniami każdy, bar i restauracja z mahoniowymi wykończeniami, a także garaż mieszczący dziewięć samochodów.

W 1991 roku opuszczona wieś została sprzedana prywatnemu nabywcy. Od tego czasu sprzedawana była jeszcze kilkukrotnie, ale żaden z dotychczasowych właścicieli nie wykorzystał chyba w pełni jej potencjału. A tego nie brakuje, bo oprócz wymienionych już zabudowań, własnością nabywcy staje się też pobliskie jezioro.

A skoro jesteśmy w Nowej Zelandii, to malownicze krajobrazy zagwarantowane są już w zasadzie w pakiecie. Dlatego też Lake Waitaki ma duży potencjał turystyczny, z którego z pewnością skorzysta nowy nabywca.

Ile kosztuje zakup całej wsi? Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 1,6 mln dolarów, czyli około 6 mln złotych. Jest jeszcze jedno ale – nowy nabywca musi być obywatelem Nowej Zelandii.