Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dla spragnionych artystycznych doznań: można wynająć słynny Niebieski Dom Moneta

Miłośnicy sztuki poszukujący kreatywnej przestrzeni mogą za pośrednictwem Airbnb zarezerwować pobyt w idyllicznym Blue House, należącym kiedyś do Claude'a Moneta. Klimatyczny dom znajduje się w Giverny, w niewielkiej miejscowości w Normandii.
.get_the_title().

Artysta zamieszkał w nim niedługo po śmierci swojej pierwszej żony w 1879 roku. To tutaj udało mu się odzyskać spokój ducha i odnaleźć nową miłość. Zajęciem, które ponoć pomogło mu w dotarciu do siebie po trudnych przeżyciach, było gotowanie oraz praca w ogrodzie. W Niebieskim Domu słynny impresjonista mieszkał aż do czasu swojej śmierci w 1926 roku.

Jak teraz wygląda The Blue House?

Dom przeszedł całkowity remont w 2016 roku. Znajdują się w nim trzy sypialnie, kuchnia, dwa luksusowo wyposażone salony i trzy łazienki. Architekt wnętrz postanowił połączyć nowoczesne elementy z zabytkowymi meblami. Dzięki temu w domu wyczuwa się artystyczną atmosferę, choć na ścianach próżno szukać obrazów Moneta. Goście mogą relaksować się w otaczających budynek ogrodach, których łączna powierzchnia wynosi aż 1500 metrów kwadratowych!

Dom znajduje się w spokojniejszej części Giverny, ale wystarczy krótki spacer, aby dotrzeć do lokalnych sklepów. Można w nich zaopatrzyć się w słynne normandzkie sery i francuskie wino.

Artystyczne doznania to jedno, ale czym byłby pobyt we Francji bez kulinarnych przyjemności?

Za noc spędzoną w Niebieskim Domu trzeba zapłacić około 1000 złotych.

Tekst: Ola Oleszek
Źródło zdjęć: Airbnb

TRAVEL