Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dubaj inaczej: 10 alternatywnych miejscówek w Dubaju

Dubaj to nie tylko spadochrony, pustynia i Palma Jumeirah. Jeśli macie ochotę odwiedzić najlepsze galerie, zjeść wykwitną kolację i zobaczyć ekologiczną dzielnicę, przeczytajcie przewodnik po 10 hipsterskich miejscówkach w Dubaju.
.get_the_title().

Przed Wami zestawienie 10 alternatywnych miejsc w Dubaju, które warto odwiedzić. Dubaj to nie tylko spadochrony, pustynia i Palma Jumeirah. Jeśli macie ochotę odwiedzić najlepsze galerie, zjeść wykwitną kolację i zobaczyć ekologiczną dzielnicę, przeczytajcie przewodnik po 10 hipsterskich miejscówkach w Dubaju.

1. Alserkal Avenue

Alserkal Avenue to artystyczna dzielnica stworzona w przemysłowej dzielnicy Al Quoz. Zyskała miano czołowej dzielnicy artystycznej Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Odbywają się tu imprezy i warsztaty dla artystów oraz miłośników sztuk wizualnych.

Turyści rzadko się tu zapuszczają. Można tu spotkać modnie ubranych lokalesów.

Mają tu swoje siedziby galerie sztuki współczesnej, także Salsali Private Museum, w którym wystawiane są jedne z najciekawszych dzieł sztuki w Dubaju.

2. Boston Lane

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Gorgeous shot of our @flourishflowersme wall by :: @themorningbloom

Post udostępniony przez BOOK OUR COFFEE VAN (@bostonlane.dubai)

Boston Lane to niewielki, ale niezwykle uroczy zakątek znajdujący niedaleko artystycznej dzielnicy Alserkal Avenue.

Swoją kawiarnię otworzyła tu para Australijczyków. Śniadanie jest serwowane cały dzień! Poza kawą i kolorowym jedzeniem dostaniecie tu naturalne, luksusowe marki kosmetyków i ubrań.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Breakfast-date w. my man who’s finally back from Brazil #dubaidays

Post udostępniony przez (@eilselkremmer)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

GOOD TIMES

Post udostępniony przez BOOK OUR COFFEE VAN (@bostonlane.dubai)

3. Inked

Zjedz kolację w pop-upowej restauracji.

Platforma specjalizująca się w organizacji oryginalnych kolacji Inked we współpracy ze sklepem azjatyckim 1004 Gourmet odtworzyła fragment japońskiego sklepu spożywczego. Perfekcyjnie zapakowane i ułożone na pułkach produkty robią za ściany pop-up restauracji. Kolacje odbywają się tu cyklicznie. Uwaga! Miejsce należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

4. Sustainable City

Ekologiczna dzielnica, została zaprojektowana tak, by produkować więcej energii, niż zużywają jej mieszkańcy.

Sustainable City spełnia całkowicie wymogi zrównoważonego miasta. Każdy dom wyposażony jest w panele słoneczne, a mieszkańcy jeżdżą elektrycznymi samochodami bez kierowcy. Między domami znajdują się ekologiczne gospodarstwa produkujące żywność na potrzeby lokalnej społeczności. Ekologiczny jest także nowoczesny system recyklingu odpadów i wody (oczyszczona będzie wykorzystywana do nawadniania gruntów).

5. Dubai Design District (d3)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Keep your dreams alive #busstop #bestdesign #dubaidesigndistrict #tecome#justamazing #mudubai#dubai#❤️❤️❤️

Post udostępniony przez Houseofhebah (@houseofhebah)

D3 to miejsce, które łączy start-upy, przedsiębiorców i luksusowe marki modowe. Opracowane zostało według specjalnego planu zagospodarowania przestrzennego – można tu mieszkać, pracować i bawić się, bez opuszczania królestwa dizajnu i mody.

Stacjonuje tu polski food truck Zapiekanka!

6. Ripe Market

Ripe Market to wydarzenie zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Przez całą zimę odbywa się w Police Academy Park. Latem targ przenosi się do Times Square Centre.

Znajdziecie tu najlepsze organiczne warzywa i owoce.

Stacjonują tu lokalne firmy sprzedające ręcznie wytwarzane produkty.

7. Secret Beach

Al Sufouh Beach to jedna z najlepszych plaż w Dubaju.

Znajdziecie ją pomiędzy żaglem (Burj Al Arab) a palmą (Palm Jumeirah). Ciężko ją wypatrzyć zza rzędów palm, a warto, bo nie docierają na nią turyści – toteż nie uświadczycie na niej tłumów.

8. Boxpark

Zbudowany z kontenerów Boxpark to trzydzieści kawiarni i restauracji, oraz kilkanaście modnych butików. Można spróbować tradycyjnych dań z Bliskiego Wschodu, również w wydaniu współczesnym (Logma) , a także kuchni egipskiej i tureckiej.

Swoją siedzibę ma tu sklep Gianta wyłącznie dla kobiet Liv.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

LEGO | BOXPARK #boxparkdubai #mydubai #dubai #mydubaiphotos #lego #cargovan #summer #visitdubai #vsco #vscocam #vscobest #vscodaily #vscofilter

Post udostępniony przez (@jrf94_)

9. Cinema Akil

Wizyta w Cinema Akil to nie jest zwykłe wyjście do kina. Bajkowy, arabski, a jednocześnie nowoczesny styl tego niezależnego kina stwarza doskonałą aurę do zanurzenia się w świat znakomitej selekcji filmów.

Jeśli nie załapiecie się na projekcję, koniecznie wstąpcie na tradycyjny herbaciany chai.

10. Cafe Rider

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#tip7 this cool warehouse, industrial themed cafe in Dubai ❤️which can be a quick coffee break for the Bike Riders \you will find them sitting on the backless-stools or gathering around the bar for a quick chat/ Also its a nice place for people who want to work or study \ you will find those sitting on the sofas/ the living room in the middle of the cafe and the long tables, makes it a good casual place for people to meet and make new friends …the strong casual interior vibe is actually better than a sign on the entrance door saying “cool people only” #tip7#hk_interiortips #caferiderdubai #interiordesign #interiorstylist #mydubai #bikers #industrialdesign #cafesaroundtheworld #coffee #freelanceinteriordesigner

Post udostępniony przez Houseofhebah (@houseofhebah)

Cafe Rider to połączenie zakładu serwisowego dla motocykli z kawiarnią.

W Dubaju nie ma zbyt wielu miejsc serwujących alkohol, także harlejowcy i inni wielbiciele dwóch kółek spotykają się tu po prostu na kawie.

Duża przestrzeń i swobodna atmosfera świadczy o tym, że to miejsce stworzyli ludzie, którzy kochają motocykle.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Someone forgot to dust their Vespa

Post udostępniony przez tania (@tania.mallah)

Tekst: Dorota Linke