Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Egipt łagodzi zakaz fotografowania, który obowiązuje turystów na ulicach

Ministerstwo Turystyki Egiptu ogłosiło, że przepisy dotyczące fotografowania zostaną poluzowane.
.get_the_title().

Egipt w dalszym ciągu jest w czołówce najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wybieranych przez Polaków, więc pewnie mało kogo zdziwi fakt, że obowiązuje tam zakaz fotografowania w miejscach publicznych. Dotychczas jeśli chciało się zrobić zdjęcie, trzeba było mieć specjalne pozwolenie, w przeciwnym wypadku mogło się to skończyć niewesoło. Dochodziło choćby do tego, że policja konfiskowała aparaty.

Teraz przepisy zostały poluzowane, a fotografowanie ulic Egiptu nie będzie już wymagało zgody. Dotyczy to zarówno obywateli kraju, jak i turystów.

’Wykonywanie zdjęć wszystkimi rodzajami tradycyjnych aparatów, aparatów cyfrowych i kamer wideo będzie dozwolone bezpłatnie. Nie trzeba wcześniej uzyskiwać pozwolenia’ – oznajmiło w ubiegłym tygodniu tamtejsze Ministerstwo Turystyki.

fot. alex azabache/źródło: unsplash

Nie znaczy to jednak, że od tej pory wszystko wolno. Poluzowanie przepisów dotyczy wyłącznie fotografii niekomercyjnej, w przypadku profesjonalnego sprzętu fotograficznego i filmowego zezwolenia dalej będą wymagane. Ministerstwo Turystyki Egiptu zapowiada także, że fotografowanie dzieci jest zabronione, a obywatele kraju będą mogli być fotografowani tylko, jeśli się na to zgodzą. Najbardziej zagadkowa jest jednak ostatnia kwestia.

Otóż Ministerstwo Turystyki Egiptu mówi, że zakazane będą zdjęcia godzące w wizerunek kraju.

Póki co jednak nie zostało wyjaśnione, jakie zdjęcia mogą być dla Egiptu obraźliwe – a warto by to było wiedzieć, zanim wybierzemy się tam na urlop.

Zdjęcie główne: Simon Berger/Unsplash
Tekst: NS

TRAVEL