Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

European Best Destination uznało Półwysep Helski za jedną z najbezpieczniejszych plaż w Europie

Hel zajął trzecie miejsce, wyprzedzając Korfu i Maltę.
.get_the_title().

W ostatnich miesiącach skazani byliśmy na podróże palcem po mapie. Teraz, gdy znoszone są kolejne obostrzenia, nasz apetyt na wyjazdy rośnie. Z pewnością wielu z was zastanawia się już, gdzie można wyjechać przy najbliższej okazji – i dobrze, bo badacze donoszą, że planowanie podróży zwiększa poziom ogólnego zadowolenia z życia.

Szukacie miejsc, które będą bezpieczne?

W takim razie powinno was zainteresować zestawienie organizacji European Best Destination, która wybrała najbezpieczniejsze plaże w Europie – takie, na których ryzyko zarażenia się koronawirusem będzie najmniejsze. Pod uwagę wzięto różne kryteria, wśród nich m.in. powierzchnię zajmowaną przez plażę, jako że im większa plaża, tym większe prawdopodobieństwo, że urlopowicze zachowają odpowiedni dystans, liczbę hoteli i ośrodków przystosowanych do nowych warunków sanitarnym, a także liczbę osób zarażonych koronawirusem w danym kraju, bliskość szpitali i stopień ich zapełnienia. Na pierwszym miejscu rankingu European Best Destination znalazła się grecka Preweza, a na drugim – plaża Comporta w portugalskim Alentejo.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Czasem słońce, czasem deszcz 🌊

Post udostępniony przez B a ł t y k (@b_a_l_t_y_k)

Trzecie miejsce należy natomiast do Półwyspu Helskiego.

Doceniono wielkość plaży, a także to, że coś dla siebie znajdą tu zarówno te osoby, które lubią spędzać urlop aktywnie, jak i te, które lubią się po prostu wylegiwać ma plaży.

Nie bez znaczenia okazała się także sytuacja związana z pandemią. „Polska jest jednym z krajów europejskich najmniej dotkniętych koronawirusem, podobnie jak Portugalia i Grecja. Jest tam do 20 razy mniej przypadków niż w najbardziej dotkniętych krajach Europy Zachodniej. Tutaj szpitale nigdy nie były przeciążone, a Polska ma więcej łóżek szpitalnych na jednego mieszkańca niż wiele krajów europejskich, takich jak Holandia czy Szwajcaria” – napisało w uzasadnieniu European Best Destination. Uwadze organizacji nie uszedł także fakt, że osobom anglojęzycznym nazwa tego malowniczego półwyspu może przywodzić na myśl piekło. Cały ranking znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: Wikimedia Commons
Tekst: NS

TRAVEL