Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Flying Nest – mobilny i ekologiczny hotel stworzony z kontenerów dostawczych

Na pomysł takiego projektu wpadł jeden z gigantów hotelarstwa – grupa AccorHotels. Czy to może oznaczać początek nowego trendu na tym polu?
.get_the_title().

Pop-outowe przedsięwzięcie pojawiło się w Avoriaz Ski Resort we Francji. To miejsce co roku odwiedza rzesza zwolenników białego szaleństwa. Teraz narciarze będą mogli wynająć zakwaterowanie w niestandardowym, bo składających się z kilku kontenerów miejscu.

Taki „hotel” powstaje w pół dnia, co jest jedną z jego największych zalet z punktu widzenia inwestorów.

Alpejska miejscówka będzie otwarta dla gości przez cały sezon zimowy.

Lokum w kontenerze dostawczym może mimo wszystko nie brzmieć zbyt zachęcająco i kojarzyć się z dość polowymi warunkami.

W tym wypadku jednak tak nie jest, gdyż za projekt był odpowiedzialny sam Ora Ito – jeden z najzdolniejszych i najbardziej wziętych francuskich projektantów.

W jego portfolio znajdują się takie realizacje jak flakony perfum Guerlain, meble Christofle, sprzęt kuchenny Gorenje czy prototyp futurystycznego ufo-auta Citroena.

Dzięki pracy Ora Ito oraz firmy CAPSA, która zajmuje się dystrybucją i przekształcaniem kontenerów na cele niestandardowych, innowacyjnych projektów jak Flying Nest, w Avoriaz Ski Resort zostało ulokowanych sześć tego typu gościnnych pokoi o powierzchni 12 metrów kwadratowych każdy. Wszystkie kontenery wyłożone są w środku drewnem pochodzących z lasów objętych zasadami ekologicznej uprawy.

Ponadto korzystają ze odnawialnych źródeł energii. To przedsięwzięcie wpisuje się więc w eko-filozofię, którą duże firmy muszę wdrożyć do swoich misji jak najszybciej.

Przyjezdni mają zapewnione prywatną łazienkę, klimatyzowany salon, sypialnię z podwójnym łóżkiem i dostęp do Wi-Fi. Dodatkowe udogodnienia stanowią mini bar, ekspres do kawy Nespresso i liczne eko-produkty.

Pokoje posiadają ogromne okna, by móc podziwiać widok na zewnątrz oraz tarasy, które są częścią wspólną kontenerów, stworzoną z zamiarem integracji przebywających w nich gości.

„Flying Nest nie jest zwykłym produktem czy usługą” – czytamy na stronie AccorHotels – „To gwarancja przeżycia czegoś nowego, będąc ulokowanym w samym sercu wydarzeń”.

Flaying Nest ma na koncie debiut także w innych lokalizacjach. Kontenery wynajmowane są przez firmy na różne eventy, by zapewnić ich uczestnikom wygodny pobyt i pozwolić doświadczyć zintensyfikowanych wrażeń, dzięki zamieszkaniu tak blisko centrum wydarzeń. Łatwość transportu i możliwość postawienia konstrukcji kontenerów na różnorodnych terenach – od pustynnych po górskie – sprawia, że mogą one zainicjować nowy trend wśród hotelarskich liderów.

AccorHotels za swój projekt dostał już nagrodę w międzynarodowym konkursie hotelarskim Hospitality on! za najbardziej innowatorski koncept, co pewnie będzie stanowiło zachętę do dalszego eksplorowania potencjału tego projektu.

Cena pobytu w tym nietuzinkowym przybytku to około 150 euro za noc. Trzeba jednak przyznać, że wizja wyjścia za próg tego lokum i możliwości zrobienia odpicowanego aniołka czy orzełka na świeżym śniegu jest niezwykle kusząca.

Źródło zdjęć: Ora-Ito.com, AccorHotels.Group
Tekst: Kinga Dembińska