Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gdzie na wakacje z psem? Psiolubne miejsca w Polsce

Nad morze, w góry, do lasu, nad jezioro! Jak Polska długa i szeroka przybywa psiolubnych miejsc, w które możemy zabrać swoich towarzyszy na czterech łapach. Sprawdź naszą listę i rezerwuj już dzisiaj!
.get_the_title().

Czworonożni przyjaciele to pełnoprawni członkowie naszych rodzin. Spędzamy z nimi całe dnie, dzieląc się wszystkimi emocjami i przeżywając radosne oraz smutne chwile. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby towarzyszyli nam także podczas urlopu i razem z nami uprawiali piesze wędrówki czy wygrzewali się w słońcu. Jeszcze kilkanaście lat temu podróżowanie z psem wzbudzało sporo wątpliwości i rzadko który pensjonat czy hotel wyrażał zgodę na pobyt pupila. Na szczęście to się zmienia.

Jak grzyby po deszczu pojawiają się ośrodki otwarte na przyjazd zwierząt różnej maści. Co więcej, oferują dla nich szereg atrakcji, a nawet animacji grupowych.

Poniżej znajdziesz listę kilku miejsc, gdzie razem z psem uciekniecie od wielkiego miasta, naładujecie baterie i nacieszycie się pięknem przyrody.

1. Siedlisko Błominko (Warmia)

fot. Siedlisko Błominko, makulscy.com

Marzysz o sielskich wakacjach? Siedlisko Błominko powstało z myślą o braciach mniejszych. To malowniczo położony pensjonat, w którym razem z gospodarzami mieszka także 6 uratowanych psów i 3 konie. Pupile mogą chodzić wszędzie, bez żadnych ograniczeń. Na miejscu można skorzystać z usług weterynarza i psiego fotografa. Siedlisko Błominko to 25 hektarów ogromnej przestrzeni nad jeziorem. Część pieniędzy z wynajmu pokoi przeznaczona jest na ratowanie i leczenie koni i psów.

2. Gościniec Zagaje (Kaszuby)

Źródło: gościniec zagaje

Ten zaciszny raj na ziemi proponuje fantastyczny urlop dla właścicieli psów, kotów, a nawet tchórzofretek. Gościniec Zagaje to kraina szczęścia, w której nie ma rozpraszających telewizorów. Jest tylko tu i teraz, a do tego pyszna i zdrowa kuchnia w duchu slow (przygotowana z lokalnych produktów). Czworonogi oszaleją ze szczęścia na widok tej przestrzeni, lasów i jeziora.

3. Centrum Łąkowa 1 (Góry Stołowe)

Źródło: centrum łąkowa 1

Centrum Łąkowa 1 to idealne miejsce dla osób, które kochają aktywny wypoczynek z psem. Z pupilem zatrzymasz się w klimatycznym ponad 100-letnim domu połączonym z nowoczesnym loftem urządzonym na terenie dawnej stodoły. Wokół same łąki, lasy, góry, świeże powietrze i… wolność. Jeśli razem z psim kompanem kochacie ruch, nie może was tam zabraknąć.

4. Basen Przesieka (Karkonosze) 

Źródło: basenprzesieka.pl

Szlaki górskie, długie trasy biegowe, dzika przyroda i cisza. Na samą myśl przechodzi cię ciepły dreszcz przyjemności? Basen Przesieka to piękny dom o powierzchni 115 metrów z własnym ogrodem (1 hektar) i 3500 metrowym, zabytkowym basenem (w którym mogą bez ograniczeń pływać psy). To idealne miejsce dla dużej rodziny z kilkoma psiakami.

5. Gościniec pod Zielonym Jajem (Sudety)

Źródło: Gościniec Pod Zielonym Jajem

Chcesz poczuć klimat starej, górskiej chaty? W Gościńcu pod Zielonym Jajem odpoczniesz od zgiełku miasta, a twój pies poczuje radość nieograniczonej niczym przestrzeni. Poczujcie się jak odkrywcy i posłuchajcie opowieści gospodarzy, którzy land roverem pokonywali saharyjskie bezdroża. To bez wątpienia jednen z najbardziej przytulnych i owianych ciekawą historią psiolubnych pensjonatów.

Macie swoje ulubione miejsca w Polsce, do których wracacie z pupilami? A może wasze psy mają swoje własne preferencje wakacyjne?

Tekst: PKW