Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Góry, wiedźmy i lokalne legendy, czyli wyprawa w Sudety Zachodnie z Hallo Relax

Marzyliście kiedyś o podróży w czasie? Interesują Was legendy i dawne wierzenia z odrobiną magii? Portal Hallo Relax przygotował dla was ofertę, dzięki której wszystkich tych rzeczy doświadczycie w jeden weekend! To jak, chcecie wiedzieć więcej?
.get_the_title().

Kto z nas nie wyobrażał sobie, jak by to było mieszkać w zamku? Poczuć ducha historii i spacerować między murami, które przez setki lat zamieszkiwały najróżniejsze rody – świadkowie niezwykłych zdarzeń i historii. Cofnąć się w czasie i uciec w mistyczną podróż. Odwiedzić miejsca spotkań lokalnych wiedźm czy pradawnych kultów. To nie scenariusz na serial Netflixa, a program weekendowego wypadu do Kotliny Jeleniogórskiej z Hallo Relax.

Zamek Karpniki to autentyczny zamek. Nie tylko z nazwy. Ze średniowieczną fosą, wieżą strzegącą wejścia, labiryntem korytarzy i schodów oraz zamkowymi komnatami. Przestrzeń nawiązującą do dawnego wyposażenia zamkowego i autentyczność tego miejsca sprawi, że poczujecie się wyjątkowo i doświadczycie podróży przez epoki. Obiekt otrzymał tytuł Pomnika Historii, który jest najwyższą formą uznania dla zabytku.

Bogata historia zamku odczuwalna jest na każdym kroku, a pobyt w tym miejscu sam w sobie jest atrakcją.

Świadectwa przeszłości odrestaurowane z niezwykłą dbałością o detale tworzą niezwykły klimat minionych epok.

 

W Sudetach Zachodnich jest wiele miejsc, w których można poczuć aktywną energię przyrody.

O większości z nich można dowiedzieć się tylko dzięki wtajemniczonym osobom, które dobrze znają lokalne legendy, były świadkami tajemniczych obrzędów, a nawet odczuły moc działania czakramów. To właśnie one oprowadzą was szlakiem pradawnych ośrodków kultu naszych pradziadków.

Od wieków szczyty gór, większych wzniesień, zakola rzek, kamienie, drzewa, źródła czy skały były ośrodkami przestrzeni świętej, gdzie według wierzeń następuje zatrzymanie czasu, przez co możliwy jest pełny kontakt zarówno z przeszłością, jak i przyszłością. Miejsca takie uważano za najświętsze z najświętszych. Starożytni rozumieli tę energię, dzięki czemu mogli czerpać z nich wiedzę i inne korzyści.

Dzięki niestandardowej trasie przygotowanej przez Hallo Relax odwiedzicie miejsca, w które nie dotarlibyście ze zwykłym przewodnikiem. Usłyszane od rdzennych mieszkańców tych terenów lokalne legendy są niepowtarzalną okazją do zgłębienia tematu polskich miejsc mocy. To tu doświadczycie mistycznej podróży do pradawnych ośrodków kultowych naszych przodków, Miejscy Mocy i czakramów.

Zobaczycie punkty spotkań lokalnych wiedźm, Zmarlaka (czyli pogański ołtarz), Sowi Kamień oraz święte źródło nazwane Jelenim.

Na końcu tej mistycznej wędrówki dedykowany przewodnik zabierze was do galerii spoczywającej u podóża gór – Kozia Szyja. Podczas spotkania z lokalnymi artystami i kulturoznawcami będziecie mieli możliwość wzięcia udział w warsztacie ceramicznym, w którym każdy wykonania wybrany przez siebie amulet lub figurkę kultową nawiązującą do dawnych wierzeń i kultur.
Hallo Relax zabierze was na degustacje nalewki z ziół mocy i ciekawą pogawędkę z gospodarzami tego niezwykłego miejsca. Kto wie, jakie jeszcze sekrety skrywają?