Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Hongkong ma rozdać 500 tys. darmowych biletów lotniczych, aby zwabić turystów

W wyniku pandemii ruch turystyczny w regionie praktycznie zanikł.
.get_the_title().

Przed wybuchem pandemii COVID-19 Hongkong odwiedzało rocznie ok. 56 mln turystów. Do 2022 roku liczba ta spadła do 100 tys. Nic dziwnego, że władze postanowiły podjąć kroki, by ponownie przyciągnąć gości do siebie. Pomóc w tym ma akcja 'Hello Hong Kong’, nad którą pracowano już od ponad dwóch lat.

Tamtejszy rząd chce rozdać aż 500 tys. darmowych biletów lotniczych, by tchnąć w turystykę nowe życie.

Zostaną one rozdzielone pomiędzy trzy linie lotnicze: Cathay Pacific, HK Express i Hongkong Airlines. Łączny koszt tej inicjatywy to 254,8 mln dolarów.

Swoje nazwisko będzie można dopisać do loterii biletowej na stronie World of Winners. Sam przydział nastąpi w 3 falach: od 1 marca dla osób z Azji Południowo-Wschodniej, od 1 kwietnia z Chin kontynentalnych, zaś od 1 maja dla reszty świata. Od 1 lipca część biletów trafi też do lokalnych mieszkańców.

W Hongkongu różne eventy zaczęto odwoływać od stycznia 2020 roku, zaś ścisłe kwarantanny (21 dni izolacji) na koszt własny oraz wielokrotne testy PCR stanowiły utrapienie dla podróżnych.

Również lokalsi przechodzili to ciężko, a populacja Hongkongu zmniejszyła się w wyniku pandemii aż o 1,6 proc.

Zmiany dotknęły też samego miasta: zamknięto m.in. słynną pływającą restaurację Jumbo Kingdom, z kolei miejsca takie jak Peak Tram przeszły gruntowną metamorfozę.

Tekst: WM
Źródło zdjęcia głównego: CNN Travel