Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kabina Birdbox z widokiem na norweskie fiordy. Ten projekt to kwintesencja spokoju i wolności

Kabina jest niewielka, ale widoki z jej okna dają poczucie, że mamy cały świat na wyciągnięcie dłoni.
.get_the_title().

Czy już zaplanowaliście, jaka miejsce na świecie odwiedzicie jako pierwsze, kiedy tylko będzie taka możliwość? Nawet jeśli hasło „odludne miejsce” w pierwszej chwili może nie brzmieć szczególnie zachęcająco, bo przecież powoli mamy dość izolacji, to jednak póki co byłby to z pewnością najrozsądniejszy wybór. Ponadto jest chyba jeszcze jedna rzecz, której szczególnie nam brakuje, czyli kontakt z przyrodą. Otwarte lasy i parki, w których wiosna jest w pełnym rozkwicie, trochę ratują sytuację.

Jednak szum morza, bryza we włosach, zapierające dech w piersiach widoki fiordów, gór i nieprzemierzonych zielonych przestrzeni – to dopiero byłoby coś!

Dlatego projekt norweskiego architekta, Torsteina Aa, współzałożyciela studia Livit, szczególnie nas obecnie zachwycił.

Birdbox to kabina ustawiona na zachodzie Norwegii, w odległości 15 minut od miasta Førde. Jest ona bowiem prefabrykatem, który można łatwo przetransportowywać za pomocą na przykład helikoptera. Projektant chce więc, by w przyszłości pojawiło się więcej takich kabin.

Funkcjonowanie Birdbox ma pozostawiać minimalny ślad węglowy. Kabina jest też niezwykle odporna na przeróżne warunki pogodowe i nie wymaga żadnej zaawansowanej konserwacji.

Wnętrze kabiny stanowi jedno pomieszczenie, jednak mimo jego niewielkiego rozmiaru i ciemnych ścian, nie ma mowy o klaustrofobii. Wielkie okna sprawiają, że lokatorzy mogą w pełni delektować się widokami rozprzestrzeniającymi się na zewnątrz. Łazienka zlokalizowana jest w oddzielnej kabinie.

Norweski Birdbox jest obecnie do wynajęcia na portalu Airbnb. Cena za noc wynosi 780 złotych od osoby.

Zdjęcie główne: Livit
Źródło zdjęć użytych w tekście: Airbnb.com
Tekst: KD

TRAVEL