Kochasz konie? Te wyjazdy są stworzone dla Ciebie

Jeśli najlepiej odpoczywa ci się, spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu, wybierz się na weekend do jednego z trzech miejsc dedykowanych właśnie fanom jeździectwa.
.get_the_title().

Jeździectwo to wyjątkowa pasja. Przebywanie w towarzystwie koni ma wile zalet: od tych terapeutycznych, po sportowe. Jazda konna pomaga doszkalać równowagę i koordynację, rozwija w ludziach opiekuńczość, szacunek, wytrwałość, dążenie do celu i odpowiedzialność. Przyczynia się do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, stanowi doskonałą formę integracji z przyjaciółmi i zdrowego wypoczynku.

Jeśli jesteście pasjonatami tego sportu, z pewnością wiecie, że zaczęły się już eliminacje do jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu jeździeckim, czyli BALTICA SPRING TOUR 2019.

Wydarzenie trwać będzie od 21 maja do 9 czerwca w wyjątkowym otoczeniu w jednej z najpiękniejszych stajni w tej części Europy – Stajni Ciekocinko zlokalizowanej w północnej Polsce. Portal Hallo Relax przygotował trzy zupełnie rożne propozycje dla miłośników tej formy rekreacji, zapraszając was do kibicowania lub na wyjazd weekendowy do wybranej stadniny.

Pałac Ciekocinko

Najpiękniejsza stadnina w pałacowej oprawie zmieniła swój charakter ze sportowej na rekreacyjną. Teraz każdy może ćwiczyć swoje umiejętności w najładniejszej hali w Polsce, poznając niesamowite tereny lub doświadczając niezapomnianej jazdy konnej po plaży.

W tutejszej stadninie mieszka kilka pięknych i mądrych koni, a na towarzystwo dzieciaków czekają kucyki.

Pałac Ciekocinko jest miejscem dla  miłośników historii i zabytkowych parków. Na terenie butikowego hotelu znajduje się staw i plaża z klasycznymi łódkami wiosłowymi, a w pałacowej piwniczce 140 gatunków win, które umilą spokojne chwile po pełnych wrażeń dniach spędzonych na jeździectwie.

To tu odbywają się zawody Baltica Tour, więc jeśli jesteście ciekawi niesamowitych pokazów jeździeckich i chcecie pokazać ten sport niesamowity dzieciom – nie ma lepszego miejsca!

Martiany 21

To propozycja wyjazdu we dwoje. W tym miejscu panuje jedna zasada – slow life, slow food i slow love. Portal Hallo Relax zabierze was do miejsca, gdzie zwolnicie obroty, zakochacie się w sobie na nowo, a także odkryjecie miłość do koni. W Martianach z całą pewnością poczujecie się jak w domu, ale poza miastem. Hotel mieści się w środku lasu, wśród zwierząt i w otoczeniu przyrody objętej programem Natura 2000. Na jego terenie znajduje się kameralna stajnia z czterema zadbanymi końmi.

W tym miejscu nie chodzi o sport, ale o relaks, dlatego w Martianach panuje luźna i niezobowiązująca atmosfera.

Tu największym “luksusem” jest przebywanie wśród pięknych zwierząt i także urokliwej przyrody, której bliskość czuć na każdym kroku. Szybko przekonacie się, że niczego tam nie musicie – wieczorami możecie wygrzewać się w saunie, odprężycie w basenie i zrelaksujecie przy kominku.

Folwark Galiny

W malowniczym Folwarku Galiny, idealnym dla osób ceniących swobodną atmosferę i luz, całymi dniami możesz chodzić w bryczesach lub dresach, a wieczorem odpocząć z książką i ciepłą herbatą przy kominku.

Spędzisz tu kilka aktywnych dni z dala od codzienności.

Jazda konna w plenerze wśród pięknych krajobrazów przyniesie ci niesamowite doznania. Dla początkujących i dla zaawansowanych – stopień twojego wtajemniczenia w konną jazdę jest tu bez znaczenia. Do twojej dyspozycji jest aż 30 koni (dla jeźdźców o różnym stopniu zaawansowania) oraz trenerzy.

Możesz tu zajrzeć o każdej porze roku, ponieważ na miejscu czeka na ciebie także kryta ujeżdżalnia i otwarta 300-hektarowa przestrzeń. Jazda konno to nie tylko aktywność fizyczna – kontakt z końmi wyzwala w nas ukryte pokłady wrażliwości, uczy komunikacji ze zwierzęciem i koncentracji.

TRAVEL