Kolarstwo w wersji ultra? Kolarze z całego świata cisną właśnie wokół granic Polski

Race Around Poland to pierwsze w Polsce Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie. 3600 km non-stop przez największe pasma górskie, polskie wybrzeże, Krainę Tysiąca Jezior czy mazowieckie niziny. Jadą jedni z najlepszych ultrakolarzy na świecie.
.get_the_title().

Jeśli macie wrażenie, że wszyscy wokół was śmigają na dwóch kółkach, to wcale się nie mylicie. Kolarstwo w Polsce ma się świetnie. Do tego stopnia, że trwają właśnie Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie i to wzdłuż naszych granic – Race Around Poland (RAP). Kolarze wystartowali 15 lipca w Warszawie i mają do pokonania 3600 km w kategorii ze wsparciem.

Pierwszy zawodnik spodziewany jest na mecie 21 lipca, a meta zostanie zamknięta 27 lipca o godzinie 17:00. Ukończenie wyścigu na pełnym dystansie 3600 km w limicie czasu 12 dni daje kwalifikację do najbardziej prestiżowego wyścigu ultrakolarskiego na świecie, czyli Race Across America (5000km non-stop).

Uczestnicy wyścigu mieli do wyboru także 1800 km, 900 km oraz 300 km w kategoriach ze wsparciem i bez wsparcia. Wszystkie warianty długości trasy rozpoczynają się w Warszawie i przebiegają przez tereny położone wzdłuż granic kraju.

Zawodnicy przejeżdżają wszystkie największe pasma górskie w Polsce, zachodnią ścianę kraju, polskie wybrzeże, Krainę Tysiąca Jezior czy mazowieckie niziny.

Na liście startowej znalazło się 70 zawodników i zawodniczek pochodzących z 12 krajów i 3 kontynentów.

Możemy obserwować Nicole Reist ze Szwajcarii, czyli najlepszą ultrakolarkę na świecie, niepokonaną od kilkunastu lat, aktualną Mistrzynię Europy, wielokrotną zwyciężczynię Race Across America.

Wystartował także Joe Barr z Irlandii – zwycięzca m.in. Race Across America, Race Across The West, Race Across Italy oraz Philipp Kaider z Austrii – aktualny mistrz świata w jeździe 24h.

Zmagania ultrakolarzy, ale też piękne polskie krajobrazy można obserwować na www.racearoundpoland.pl oraz na instagramie RAP.

Partnerzy: Hostersi, VeloProjekt, Bikeway.pl, Spiegel Bikes, Prezydent m.st. Warszawy, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

TRAVEL