Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolorowa metamorfoza domów w tym tureckim kurorcie tworzy piękny, tęczowy krajobraz

W sumie ponad 400 budynków w miejscowości Kuşadasi poddanych zostanie kolorowej renowacji, by zwiększyć komfort życia mieszkańców dzielnicy Tepe oraz przyciągnąć turystów.
.get_the_title().

Kuşadasi to kurort znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Turcji. Podobnie jak w przypadku wielu pobliskich miasteczek, głównym źródłem dochodów mieszkańców są odwiedzający to miejsce turyści. Wielu z nich przyciągają dzielnice pełne dyskotek, klubów i barów, jednak zdaje się, że to trochę za mało, by się wyróżnić na turystycznej mapie Turcji.

Ponadto prawdziwy potencjał Kuşadasi zdawał się być uśpiony – niektóre starsze obszary miasta, pełne zabytkowych budowli, zostały kompletnie zaniedbane, przez co straciły swój urok.

AkzoNobel
Zdjęcie za CoatingsWorld.com

Z pomocą pojawił się „Let’S Colour” – projekt firmy AkzoNobel, producenta farb marki Marshall. Już od kilku lat na całym świecie firma prowadzi charytatywnie działania, które mają odmienić zaniedbane i zapomniane okolice w miastach.

LetsColourProject.com
Marshall
Marshall

W Kuşadasi prace są już na finiszu, gdyż zgodnie z planem mają zakończyć się w kwietniu. Szacuje się, że na cele tego projektu zostanie zużytych ok. 50 tysięcy litrów farby firmy Marshall. Marka jednak nie żałuje swojego produktu, gdyż chce pokazać, jak wielką i pozytywną różnicę może zrobić dla danego miejsca odmalowanie go.

AkzoNobel
LestColourProject.com
LetsColourProject.com

Mieszkańcy i władze miasta nie ukrywają radości z całego przedsięwzięcia. Okolica stanie się nie tylko przyjaźniejsza dla mieszkańców – tęczowy krajobraz przyciągnie także turystów, przywracając do życia omijane przez nich części miasta.

Zdjęcie główne: AkzoNobel
Tekst: Kinga Dembińska

TRAVEL