Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Komisja Europejska ma 20 tys. darmowych biletów kolejowych dla europejskich 18-latków

Masz 18 lat i chcesz za darmo podróżować po Europie? Weź udział w tym konkursie.
.get_the_title().

Dzięki inicjatywie Unii Europejskiej DiscoverEU młodzież może za darmo wybrać się w podróż po Europie. Już po raz drugi organizowany jest konkurs, w ramach którego do wygrania jest 20 tys. biletów kolejowych.

Tegoroczna edycja skierowana jest do osób urodzonych w państwach członkowskich Unii Europejskiej między 2 lipca 2000 a 1 lipca 2001 roku – czyli tych, które ostatnio skończyły 18 lat lub niedługo je to czeka.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz, w którym przedstawi się szczegóły planowanej podróży. „To może być okazja do tego, by odkrywać zalety swobodnego przemieszczania się po Europie, poznać jej różnorodność i bogactwo kulturowe, zawrzeć nowe znajomości, a co za tym idzie – lepiej poznać siebie samego” – czytamy na stronie konkursu.

Darmowa podróż będzie mogła trwać od 1 do 30 dni i odbywać się w terminie od 1 siepnie 2019 do 31 stycznia 2020. Oczywiście formularz bierze pod uwagę to, że możecie nie mieć ochoty na samotną wyprawę – oferta przygotowana została z myślą o nawet 5-osobowych grupach. Konkurs jest otwarty także dla osób, które są niepełnosprawne lub mają problemy zdrowotne. Rozwiązana została również kwestia braku połączeń kolejowych w niektórych miejscach – jeśli wasz plan je obejmuje, będziecie mogli kontynuować podróż innym środkiem transportu.

Pamiętajcie tylko, że na wysłanie swego formularza macie czas do 16 maja (zgłoszenia przyjmowane są tutaj).

Powodzenia i szerokiej drogi!

Zdjęcie główne: europa.eu
Tekst: NS

TRAVEL