Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kwiaty wiśni pięknie zakwitły w tym roku. Możemy je podziwiać dzięki specjalnemu przewodnikowi online

W tym roku trudno nam się cieszyć wiosną i budzącą się do życia naturą. Jednocześnie najbardziej pragniemy teraz właśnie takich widoków. Może więc skusicie się na wirtualną wycieczkę szlakiem kwitnącej wiśni?
.get_the_title().

W październiku 2018 roku sakura zakwitła o nietypowej porze – jesienią, zamiast wczesną wiosną. Był to znak zmian klimatycznych, przez które przyroda straciła swój rytm. W tym roku wiśnie kwitną o czasie. Tym razem mało kto może w spokoju cieszyć oczy tym widokiem na żywo.

Można jednak odbyć wirtualną wycieczkę po tych lokalizacjach na świecie, w których sakura każdego roku prezentuje się najpiękniej.

Zapewni ją Google Earth i jego strona „Cherry Blossoms Around the World”.

Huang James via Google Earth

Zwiedzanie zaczyna się nad rzeką Maguro w Tokio, nad którą rozciąga się promenada około 800 kwitnących drzew. Mieszkańcy zapewniają, że ten widok robi ogromne wrażenie i w nocy, i za dnia.

Następna lokalizacja to nadal Japonia, ale tym razem Mihara, czyli miasto na wyspie Honsiu. Tam znajduje się tysiącletnie drzewo kwitnącej wiśni.

Kolejnym miejscem podczas wycieczki jest Paryż ze swoim malowniczym parkiem w pobliżu Katedry Notre Dame. Następnie przenosimy się do Brazylii – do miasta Curtibia, gdzie znajduje się największe skupisko kwitnącej wiśni położone poza Japonią. Tam kwiaty pojawiają się w lipcu.

Stephen Cole

Następnym punktem wirtualnej wycieczki jest park w Sztokholmie, gdzie co roku odbywa się festiwal kwitnącej wiśni. Stamtąd trafiamy do Hiszpanii, w okolice Caceres. Tam co roku w kwietniu odbywał się dwutygodniowy festiwal – Fiesta del Cerezo en Flor.

Jeszcze większa impreza na cześć kwitnącej wiśni ma miejsce w Korei Południowej, gdzie przy stacji kolejowej w Jinhae można podziwiać liczący 800 metrów długości korytarz sakury.

Marcos Guimaraes/Google Earth

W następnej lokalizacji wirtualnej wycieczki – w parku w Vancouver – święto kwitnącej wiśni obchodzone jest aż przez miesiąc.

Przedostatnim pokazanym miejscem są ogrody botaniczne Londynu, czyli Kew Gardens. Prezentują się one przepięknie o każdej porze roku – zimą kwitną tam orchidee, a w kwietniu sakura.

Wirtualna wycieczka dobiega końca w Waszyngtonie. Tam, na zachodnim krańcu waszyngtońskiego The Mall, znajduje się zbiornik wodny Tidal Basin. To właśnie ta okolica słynie z zapierającego dech w piersiach widoku kwitnących kwiatów wiśni. Marzec i kwiecień to miesiące, kiedy można je tam podziwiać. Oczywiście w tym roku nawet sami mieszkańcy Waszyngtonu proszeni są o pozostanie w domach i skorzystanie z takiej opcji online.

Gotowi na taką wycieczkę? Znajdziecie ją tutaj.

Zdjęcie główne: Named P via Google Earth
Tekst: KD

TRAVEL