Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lotnicze Oskary rozdane – tak wyglądają najlepsze linie lotnicze świata

Nie, to nie jest Ryanair.
.get_the_title().

Skytrax World Airline Awards to w branży lotniczej wydarzenie równe filmowym Oskarom. Każda renomowana linia lotnicza na świecie chce być tą najlepszą, ale zwycięzca może być tylko jeden.

W tym roku wyróżnienie to przypadło Singapore Airlines.

Nagroda przyznawana jest w oparciu o ankiety wypełniane na przestrzeni 12 miesięcy przez pasażerów różnych linii lotniczych, w których dzielą się oni swoimi podniebnymi wrażeniami. W tegorocznym głosowaniu wzięło udział ponad 20 mln osób, a ocenie poddano 335 przewoźników.

Źródło: Singapore Airlines

Singapore Airlines na szczycie znajdowała się po raz ostatni w 2008 roku. Od tego czasu linia lotnicza z Singapuru uczyniła wiele, aby dorównać światowej konkurencji, zwłaszcza tej z regionu Bliskiego Wschodu. Qatar Airways, Emirates i Etihad już od kilku lat królowały we wszelkiego rodzaju rankingach branży lotniczej. W tym roku muszą jednak pogodzić się ze zmianą na pozycji lidera. Singapore Airlines zwyciężyła nie tylko w głównym konkursie – pierwsze miejsce przypadło jej także w kategoriach Najlepsza Pierwsza Klasa, Najlepsze Siedzenie w Pierwszej Klasie oraz Najlepsza Linia Lotnicza w Azji.

Źródło: Singapore Airlines

Wyjście Singapore Airlines na pozycję lidera wśród pasażerskich linii lotniczych to efekt wieloletnich wysiłków mających na celu poprawę ogólnego doświadczenia pasażerów, poczynając od łatwego w użyciu i wygodnego w obsłudze systemu rezerwacji biletów, poprzez sprawną i profesjonalną obsługę klienta, aż po same wrażenia z pokładów samolotów znajdujących się we flocie azjatyckiej linii.

Inwestycje w nowoczesne maszyny, zwłaszcza te długodystansowe, które Singapore Airlines poczyniła w ostatnich latach, z pewnością się opłaciły.

Źródło: Singapore Airlines

Zwycięstwo Singapore Airlines można po części przypisać niesamowitym kabinom pierwszej klasy, które pojawiły się na pokładzie najnowszych AirBusów singapurskiej floty. Wyposażono je w podwójne łóżko, garderobę, 32-calowy telewizor oraz prywatną łazienkę. Znajduje się w nich także prywatny salon oraz jadalnia.

Źródło: bomanta.com

Singapurskie linie lotnicze oferują także usługę „Zarezerwuj Kucharz”’, dzięki której pasażerowie pierwszej klasy mogą skosztować potraw niczym z nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji. W menu znajdują się tak wyszukane dania, jak cielęcina w orzechach pekan, homar z szafranowym ryżem czy pieczony chilijski bas.

Źródło: YouTube

To nie koniec sukcesów Singapore Airlines w 2018 roku. Już niedługo samoloty tej linii polecą na najdłuższej komercyjnej trasie świata – z nowojorskiego lotniska Newark do Singapuru. Lot będzie trwał 19 godzin non-stop!

Tekst: Alicja Olko
Źródło: Vogue, CNN, Escape.co.au