Lotnisko we Frankfurcie wprowadza biometryczny check-in

Niemiecki port lotniczy zamierza uruchomić ogólnodostępną technologię skanowania twarzy, by przyspieszyć proces odprawy.
.get_the_title().

W ciągu najbliższych miesięcy lotnisko we Frankfurcie zamierza wprowadzić usługę odprawy biometrycznej dla wszystkich podróżnych.

Zarząd lotniska informuje, że aby skorzystać z oszczędzającej czas technologii, trzeba się będzie wcześniej zarejestrować.

Zainteresowani pasażerowie będą mogli zrobić to z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji biometrycznej na urządzeniach mobilnych. Proces ten ma zajmować jedynie kilka sekund.

System Smart Path skanuje twarz podróżnych, gdy przechodzą przez wszystkie punkty kontrolne. Nie muszą wówczas okazywać żadnych dodatkowych dokumentów.

lotnisko /fot. Danila Hamsterman, unsplash.com
fot. Danila Hamsterman/ unsplash.com

Technologia biometryczna była już stosowana na kilku innych niemieckich lotniskach, m.in. w Hamburgu i Monachium, jednak mogli z niej skorzystać z niej jedynie pasażerowie Lufthansy i Star Alliance.

Jak twierdzą twórcy technologii, z biometrycznej odprawy skorzystało już ponad 12 tys. podróżnych.

Z badań wynika, że ponad 75 proc. pasażerów chętnie korzysta z naszego rozwiązania – mówi David Lavorel, dyrektor generalny Sita, firmy odpowiedzialnej za system Smart Path. Lotnisko we Frankfurcie zapewnia, że wciąż będą dostępne konwencjonalne metody odpraw.
Zdjęcie główne: Phil Mosley/Unsplash.com
Tekst: OP