Luksusowe hotele w Afryce, które wyglądają jak wraki statków

Na Wybrzeżu Szkieletowym w Namibii stanęły drewniane kabiny, które wyglądają jak wraki statków wyrzucone na piaszczysty brzeg.
.get_the_title().

Hotel Shipwreck Lodge to 10 luksusowych domków zlokalizowanych w Parku Narodowym Wybrzeża Szkieletowego. Wybrzeże w Namibii swoją złowieszczą nazwę zawdzięcza wrakom statków i okrętów, które kiedyś rozbiły się tutaj o skały lub osiadły na mieliźnie. Wraków jest kilka tysięcy i są dzisiaj jedną z głównych atrakcji turystycznych. Brzmi groźnie… Aż dziwne, że powstało tu tak przytulne miejsce wypoczynku.

Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow

Namibijska architektka Nina Maritz i projektantka wnętrz Melanie van der Merwe stworzyły dla Shipwreck Lodge budynki zasilane energią słoneczną. Wykorzystały przyjazne dla środowiska materiały w każdym etapie projektowania i budowy – od gwoździ wykonanych w całości z drewna po energooszczędną izolację z recyklingowanych butelek po wodzie. W ten sposób powstała zrównoważona architektura, którą łatwo można zdemontować bez negatywnego wpływu na środowisko.

Domki zostały zaprojektowane tak, aby przypominały wyrzucone na plażę wraki statków.

Kabiny wznoszą się ponad wyniosłą piaszczystą wydmą, każda z nich znajduje się na podwyższeniu i przypomina odwrócony kadłub statku. Drewniane powierzchnie wtapiają się w krajobraz i srebrzysty piasek. Wytrzymała konstrukcja chroni domki podczas ekstremalnych wiatrów i burz, z których znane jest to wybrzeże.

Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow shipwrecklodge.com.na

Wewnątrz znajdują się przytulne pokoje ozdobione drewnem z recyklingu, linami, płótnem i bawełną. W wyposażeniu domków znajduje się m.in. opalany drewnem piec, który ogrzewa gości podczas zimnych nocy. Z dużych okiem roztaczają się wspaniałe widoki na Ocean Atlantycki.

W pobliżu kabin jest restauracja i taras widokowy, z którego można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę.

To miejsce na pewno sprawi, że docenicie surowy urok pustyni.

Właściciele Shipwreck Lodge oferują także zorganizowane wycieczki po pustyni i wzdłuż linii brzegowej oceanu, zwiedzanie wraków oraz safari, podczas którego zobaczycie dzikie zwierzęta, takie jak hieny, żyrafy, słonie i lwy.

Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow
Luksusowe hotele w Afryce ktore wyglądaja jak wraki statkow
fot. Shipwreck Lodge

Źródło: shipwrecklodge.com.na
Tekst: AB