Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Marzyliście o podróży w czasie? No to proszę, wracamy do PRL-u

Moda na styl retro trwa w najlepsze – od ubrań, przez dodatki, po meble. Do łask wracają ubrania w stylu oversize, dwurzędowe marynarki, spódnice, martensy, spodnie dzwony czy ortalionowe kurtki i dresy.
.get_the_title().

Perełki designu – fotel 366 projektu Józefa Chierowskiego, krzesło muszelka, welurowe obicia mebli – to przedmioty pożądania, podobnie jak stoliki, lampy i komody w stylu vintage.

Ich ceny w sklepach internetowych stale rosną, a rzeczy przywołujące wspomnienia niczym z babcinego mieszkania stają się najmodniejszymi dodatkami.

PRL to także kultowe w polskiej kinematografii filmy: „Człowiek z marmuru”, „Miś”, „Nie lubię poniedziałku”, „Rejs”.

zdjecie: muzeumprl-u.pl

Jeśli czytając ten wstęp na waszych twarzach pojawił się uśmiech, a w głowie usłyszeliście marzycielskie „ooo taaaak”, mamy dla was fajną ofertę na weekendowy wyjazd!

Chcielibyście przypomnieć sobie, a może pierwszy raz poczuć klimat PRL-u? Portal Hallo Relax uruchamia wehikuł czasu i zaprasza was w podróż do przeszłości.

zdjecie: muzeumprl-u.pl

Legendarnym żukiem wybierzecie się na wycieczkę przebiegająca trasą śladami Barei, w podróż do Muzeum Sentymentów, podczas której zobaczycie słynny “kamień z Jeleniej Góry” i dostaniecie “towar spod lady”.

Ceramika, meble, zabawki – to wszystko obudzi w was emocje, a także stanie się przyczynkiem do snucia wspólnych wspomnień z tamtych lat. Przypomnicie sobie, jak wykręca się numer na telefonie z tarczą i znów posłuchajcie muzyki ze szpulowca.

„Do wybranych miejsc prowadzi nas zawsze pomysł i iskra pasji, którą chcemy Was wyrwać z domu” – mówi Agata Chmielewska, założycielka portalu Hallo Relax.

To wszystko czeka na was na dolnym śląsku, a dokładnie w Szklarskiej Porębie.

Spokojnie, nie będziecie spać na rozkładanych wersalkach rodem z PRL-u – jak na obecne czasy przystało, Hallo Relax zabierze was do wyjątkowych apartamentów Norweska Dolina.

Miejsca składającego się dziewięć ekskluzywnych willi nawiązujących do historii swego rodzaju fenomenu kulturowego – Doliny Siedmiu Domów – części Szklarskiej Poręby zamieszkiwanej przez artystów i uczonych. Każda z willi ma swój unikalany charakter, inspirowany tradycyjną architekturą norweską.

Poza swobodną atmosferą w przygotowanym specjalnie dla was apartamencie, wolny czas możecie spędzić w sali bilardowej, na kręgielni czy w strefie saun, które znajdują się w kompleksie.

Szklarska Poręba to miejsce idealnie na weekendowy wypad dla aktywnych.

Wokół miejscowości, a także w samym mieście wytyczonych jest już ponad 200 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności: dla amatorów, sportowców i rodzin. Miasto jest doskonałym punktem wypadowym do wycieczek wgłąb polskich i czeskich Karkonoszy i Gór Izerskich oraz do atrakcyjnych, turystycznych miejscowości po jednej i drugiej stronie granicy.

zdjęcie: oczekując.pl

Nie brakuje tu też miejsc, w których poznacie historię regionu. Jednym z nich Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej prezentujące przyrodę i klimat oraz działalność człowieka w Karkonoszach. Znajduje się tu również Muzeum Mineralogiczne (z największym w Polsce samorodkiem złota) czy atrakcje dla wszystkich kochających sztukę, jak Kamienny Krąg Zbigniewa Frączkiewicza lub dom wybitnego malarza Wlastimila Hofmana.

zdjęcia: polskazachwyca.pl

TRAVEL