Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Marzysz o „białych świętach”? Ta mapa pozwoli ci sprawdzić, czy twoje marzenie się spełni

Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Polsce. Szanse są niestety nikłe...
.get_the_title().

Wraz z początkiem grudnia, kiedy za sobą mamy już pierwsze opady śniegu, wszyscy zadajemy sobie pytanie, czy w tym roku w końcu będzie nam dane przeżyć „białe święta”. W ciągu ostatnich kilku lat Matka Natura nie rozpieszczała nas bajkową zimową aurą w okresie bożonarodzeniowym – było albo deszczowo i ponuro, albo zadziwiająco ciepło i wiosennie. Nie dziwi zatem, że każdy tęskni za Gwiazdką, kiedy świat pokryty jest pierzyną białego puchu, a po świątecznym obiedzie, zamiast zalegać na kanapie, oglądając po raz setny „Kevina samego w domu”, idzie się na sanki. Za Białą Gwiazdką, którą pamiętamy z dzieciństwa.

Aby ulżyć każdemu z nas i pomóc zwalczyć niepewność związaną ze świąteczną pogodą, twórcy platformy Vouchercloud stworzyli mapę, która pokazuje szanse każdej ze stolic świata na opady śniegu w Święta.

Sanki i śniegowce powinni przygotować sobie mieszkańcy Moskwy (61 proc. szans na śnieg w Boże Narodzenie), Mińska (53 proc.), Helsinek oraz Tallinna (oba 49 proc.).

O białych Świętach zdecydowanie zapomnieć mogą z kolei londyńczycy (6 proc.). Szanse na opady śniegu w Warszawie wynoszą według twórców mapy 28 proc. Nie jest dobrze, ale nie jest też źle! W końcu cuda się zdarzają – jeżeli nie w Boże Narodzenie, to kiedy?

Źródło: The Culture Trip

TRAVEL