Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Marzysz o wakacjach w kamperze? Oto nowa platforma do ich wynajmowania także w Polsce

Camptoo.pl to platforma typu sharing economy, która łączy właścicieli kamperów z chętnymi do ich wynajęcia.
.get_the_title().

Wakacje w kamperze mogą być świetną alternatywą dla osób, które nie lubią przepełnionych hoteli oraz ograniczania się podczas wyjazdu do jednego miejsca. To rozwiązanie zawsze miało swoich zwolenników, ale przez pandemię liczba zainteresowanych takich sposobem podróżowania zwiększyła się.

Między styczniem a sierpniem 2020 roku zarejestrowano aż 24,4 proc. takich pojazdów więcej w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku. Wzrósł też import kamperów do Polski.

Istnieje wiele stron internetowych, dzięki którym wynajmiemy mieszkanie, pokój czy apartament na drugim końcu świata. W ostatnich latach zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić i to polubić, ponieważ dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu nieraz można trafić na prawdziwe perełki – balkon z widokiem na plażę czy góry, piękny ogród czy wnętrze urządzone w regionalnym stylu. W Polsce pojawiła się platforma, która w identyczny sposób pozwala na wynajęcie kampera lub przyczepy kempingowej – własnego 'apartamentu’, którym dojedziesz w dowolne miejsce na świecie.

Pomysł założenia platformy Camptoo zrodził się w głowach trzech przyjaciół z Holandii, którzy pewnego lata nie mogli znaleźć kampera do wynajęcia w tradycyjnych wypożyczalniach. Jednak podczas gdy wypożyczalnie miały wypełniony grafik z rezerwacjami, prywatne kampery i przyczepy stały na podjazdach nieużywane.

Po sukcesie w Holandii platforma zaczęła pojawiać się w innych krajach, m.in. Australii i Wielkiej Brytanii. Teraz rozrasta się jeszcze bardziej, wchodząc do Polski, Szwecji czy Finlandii.

Camptoo jest bardzo intuicyjne i działa w podobny sposób, jak platformy do wynajmowania pokoi, apartamentów lub domów. Wystarczy wybrać termin rezerwacji kampera, miejsce odbioru, liczbę podróżujących i pozwolić wyszukiwarce znaleźć propozycje. Po znalezieniu interesującego nas kampera lub przyczepy można dokonać rezerwacji, opłacić zaliczkę i odebrać pojazd w wybranym terminie i miejscu – niemal identycznie jak w przypadku popularnych platform do wynajmowania miejsca na nocleg.

Camptoo daje możliwość wynajmu kamperów i przyczep nie tylko na terenie Polski.

Platforma oferuje dostęp do blisko 5 tys. kamperów we wszystkich krajach, w których działa czyli 15. Dzięki temu możesz zdecydować się na wynajem pojazdu w kraju i wyruszyć nim w podróż lub znaleźć interesujący cię pojazd za granicą, dolecieć na miejsce samolotem i odebrać rezerwację w wybranym terminie i miejscu.

Camptoo jest również idealnym rozwiązaniem dla właścicieli kamperów i przyczep – wynajmowane pojazdy mogą same na siebie zarabiać, a inwestycja może całkowicie się zwrócić po kilku latach wynajmowania. Takie rozwiązanie jest bezpieczne i nieskomplikowane. Camptoo zajmuje się wyszukiwaniem odpowiednich klientów dla wynajmującego, dba o rozliczenia finansowe i wszystkie dokumenty oraz pomaga z ubezpieczeniem. Sprawdzana jest również historia kierowcy, jego prawo jazdy, tożsamość i wszystkie dokumenty. Ale ostatnie słowo i tak należy do wynajmującego. To on decyduje i ma pełną kontrolę, komu i kiedy wynajmie swój pojazd.

Zdjęcie główne: Camptoo
Tekst: Marta Zinkiewicz

TRAVEL