Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Masz dość własnych czterech ścian? Zamień się domem z kimś na świecie

Udostępniasz swój dom, masz matcha, możesz zacząć pakować walizki.
.get_the_title().

Ekscytująca podróż rodem z filmu “Holiday”? To możliwe. Nie tylko zamiana własnego wychuchanego gniazdka przyprawia o dreszczyk podniecenia. Większości zakwaterowań wystawianych na wymianę daleko do pokoi hotelowych czy klasycznych domów jednorodzinnych. Na Love Home Swap można znaleźć prawdziwe perełki.

A unique castle-like home with astounding architectural & design detail/ Love Home Swap
A unique castle-like home with astounding architectural & design detail/ Love Home Swap

Ostatnio w polskich social mediach króluje Meksyk, gdyż można było udać się tam bez robienia testów oraz odbywania kwarantanny po przylocie. Wakacje w Meksyku z biurem podróży to koszt około sześciu tysięcy złotych, a same bilety w dwie strony można znaleźć za nieco ponad dwa tysiące. Do tego zamiana na unikatową rezydencję z pięcioma sypialniami i dziewięcioma łazienkami, której dopracowane detale przypominają styl średniowiecznego zamku – takich wrażeń nie zapewni żaden resort&spa.

Warto podkreślić, że program rzeczywiście jest dla osób, które na wymianki domów mają czas, ponieważ subskrypcja jest płatna.

Można jednak rozpocząć swoją przygodę dzięki 14 darmowym dniom okresu próbnego, w ciągu których sprawdzisz, na czym polega cała zabawa.

Cliff House at 'Arcadia’ above elephant sanctuary/ Love Home Swap
Cliff House at 'Arcadia’ above elephant sanctuary/ Love Home Swap
Cliff House at 'Arcadia’ above elephant sanctuary/ Love Home Swap

Ze względu na polską aurę baseny na zewnątrz to nieczęsto spotykane rozwiązanie. Dom na klifie tuż obok sanktuarium słoni w Kenii brzmi jak bajka. Beżowe, ziemiste wnętrza ozdobione kolorowymi dodatkami oraz infinity pool. Należy pamiętać, że wymiana rzeczywiście polega na wymianie, tzn. po pierwsze udostępniasz drugiej osobie całą swoją przestrzeń; po drugie, i chyba najtrudniejsze, oboje musicie się zgadzać co do czasu pobytu oraz miejsca.

I choć nie należy rezygnować z poszukiwań swojej wymarzonej lokalizacji, trudno oczekiwać, że ktoś wymieni willę w LA na kawalerkę pod Warszawą – jednak i to twórcy przewidzieli.

Luxury Chalet in Chamonix, Mont-Blanc, France/ Love Home Swap
Luxury Chalet in Chamonix, Mont-Blanc, France/ Love Home Swap

Love Home Swap oferuje dwie możliwości zamiany: klasyczna, w której po prostu dwie osoby usatysfakcjonowane celem podróży zamieniają się domami, oraz wymiana za punkty, które zbiera się podczas tradycyjnych wymian.

Punktami można w pewien sposób zapłacić za nocleg w miejscu bez zamiany, przekazując je na konto gospodarza, który później może wykorzystać je w taki sam sposób w innym miejscu, jeśli twoje go nie interesuje. Przy drugiej opcji istnieje dodatkowa opłata kalkulowana w zależności od długości pobytu (od 49 funtów). Dla fanów luksusu i śniadań z widokiem na ośnieżone szczyty znajdą się propozycje tylko dwie godziny lotu od Polski, np. elegancki dom w Chamonix-Mont-Blanc we Francji.

Large beautiful apartment in the historic center of Copenhagen/ Love Home Swap
Large beautiful apartment in the historic center of Copenhagen/ Love Home Swap

I choć nie zachęcamy do podróżowania w czasie pandemii, to zrozumiałym jest, że zdrowie psychiczne wymaga czasem oderwania się od własnych czterech kątów, co w czasie restrykcji nałożonych na wiele miejsc publicznych jest trudne. Może zatem dłuższy pobyt jest odpowiedzią na zmęczenie własną przestrzenią? Jeśli lubicie city breaki i czas spędzony wśród miejskiej architektury, dobrą lokalizacją może być historyczne centrum Kopenhagi. Pięciopokojowy apartament jest wręcz idealnym przykładem duńskiego hygge i fascynacji minimalizmem.

Georgian period country house./ Love Home Swap
Georgian period country house./ Love Home Swap

Sporą popularnością na Love Home Swap cieszą się klimatyczne rezydencje na odludziu wśród uroków brytyjskiej wsi. Z finansowego punktu widzenia bezpieczniej jest, o ile ma się możliwości, zamienić się na krótki okres bezpłatnie niż planować obarczone ryzykiem starty wakacyjne wyjazdy, które pandemia stawia pod znakiem zapytania. Zwierzęta nie powinny być przeszkodą w zamianach domami, gdyż wielu gospodarzy zgadza się na ich pobyt. Oczywiście w przypadku takich podróży polecamy wybierać jak najkrótsze dystanse.

Zdjęcie: Daniel Faust/ Unsplash
Tekst: Patrycja Mrówka