Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na dzień dziecka podaruj swojemu dziecku niezapomniane wspomnienia

W czasach, kiedy wszystko możemy kupić, a świat zalewają zbędne produkty, my wybieramy obdarowywanie naszych pociech fajnymi przeżyciami i czasem spędzonym na aktywnej zabawie.
.get_the_title().

Gdy zbliża się Dzień Dziecka, każdy rodzic zachodzi w głowę, czym obdarować swoją pociechę. W końcu dzieciakom na co dzień niczego nie brakuje, wszystkie potrzeby rodzice realizują na bieżąco, a kolejne lalki, gry na play station czy nowy telefon nie są im niezbędne do życia. Staramy się edukować nasze dzieci i tłumaczyć, że mniej znaczy więcej, a najważniejsze w życiu jest fajne spędzanie czasu z przyjaciółmi, wszelkie aktywności i korzystanie z tego, co daje nam radość. Niech będzie miło! W tym roku odpuszczamy więc wizyty w centrach handlowych, bieganie po sklepach i przebieranie między półkami pełnymi plastikowego fajnasu i stawiamy na czas – letni, beztroski i pełen dobrej zabawy!

Na Dzień Dziecka wybieramy dla naszych dzieciaków letni obóz – zgodny z ich zainteresowaniami, dający możliwość świetnego spędzenia czasu z rówieśnikami, nauki i… spełniający marzenia!

1. Mała Akademia Filmowa

Wiek: od 7 do 12 lat
Gdzie: morze

Twoje dziecko marzy produkcji filmów, uwielbia wymyślać historie, tworzy scenariusze, a jego głowa jest pełna pomysłów? Film to nie tylko 1,5 godziny obrazu – za jego przygotowaniem stoi masa ludzi!

Czym zajmuje się reżyser? Kim jest scenograf? Co to jest szwenk? W jaki sposób montuje się film?

Na te i inne pytania dzieciaki poznają odpowiedzi podczas wakacji na Filmowej Akademii. W zespołach będą pracować nad własną produkcją, więc niezależnie od tego, czy twoje dziecko marzy o karierze aktorskiej, byciu reżyserem,  scenografem czy kostiumografem – z pewnością przeżyje niezapomnianą przygodę. Do tego wieczorne seanse filmowe, a na koniec obozu – pokaz finałowy z nagrodami, który będzie jak rozdanie Oskarów!

2. Morska Przygoda z gotowaniem

Wiek: od 7 do 12 lat.
Gdzie: morze

Jeśli twoje dziecko w domu pierwsze łapie za noże, wstaje przed wszystkimi, żeby przygotować śniadanie, lubi pomagać rodzicom w kuchni, zawsze podgląda i uczestniczy w przygotowaniach posiłków – mamy obóz idealny dla niego.

Przygodowo-kulinarne wakacje, podczas których odkrywać będzie bogactwo smaków, kulinarnych inspiracji i apetycznych przepisów dla każdego.

Dzieciaki poznają ABC młodego kucharza, czyli co trzeba wiedzieć o gotowaniu, pieczeniu, duszeniu i smażeniu, ale także zaczerpną nauki o jakże ważnym zdrowym odżywianiu. Ponadto nie zabraknie wakacyjnej atmosfery w najlepszym wydaniu: spacerki brzegiem plaży, przeróżne konkursy, gry terenowe i sportowe oraz wycieczki, zwiedzanie, moc zabawy i niespodzianek.

3. Interkamp Junior – Gry & Roboty & Komputery

Wiek: od 7 do 12 lat
Gdzie: morze

Jeśli twoje dziecko pasjonuje się budowaniem zadziwiających robotów, sterowaniem maszynami, komputerami i technologią – takie wakacje będą strzałem w dziesiątkę.

Chodź programowanie i robotyka brzmią dla nas odrobinę… kosmicznie, znamy dzieciaki które pasję do technologii przejawiają od najmłodszych lat.

Na obozach Interkamp Junior będą miały okazję czerpać wiedzę od wykwalifikowanej kadry z zakresu robotyki, poznawać jej historię i ciekawostki związane z tą profesją, uczyć się o układach, konstrukcjach i algorytmach. W końcu robotyka to przyszłość, a ty możesz mieć w domu małego Nikolę Teslę.

4. Obóz Windsurfingowy

Wiek: 13 do 18 lat
Gdzie: morze

Nic nie działa tak kojąco na ludzi, jak kontakt z wodą. Sporty wodne z roku na rok zyskują na popularności, a Półwysep Helski to zdecydowanie najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania windsurfingu.

Jeśli wasze dzieci chcą uczyć się pływać na desce – nie stawiajcie oporu!

Ten sport ma same zalety: uczy sumienności, pobudza nutkę rywalizacji, pozwala nawiązać fajne znajomości i jeśli dzieciaki złapią zajawkę, już nigdy nie będą się nudzić w wakacje. Chęć podróży w celu szukania i poznawania nowych spotów staje się fajnym letnim celem. A że sport to zdrowie, chyba nie musimy was przekonywać.

5. Obóz Małych Optymistów na Mazurach

Wiek: 7 lat do 12 lat
Gdzie: Mazury

Żeglarstwo to piękny sport i warto zarazić nim dzieciaki już od najmłodszych lat. Wysiłek, wiedza, świeże powietrze, piękno przyrody, wyzwanie i… satysfakcja. Kompas jest oficjalnym sponsorem kadry reprezentacji Optimist stowarzyszenia PSKO i doskonale wie, jak przygotować nawet 7-letnie maluchy na wodę.

Osłonięte przed falami i gwałtownymi szkwałami jezioro Tajty stwarza idealne warunki do bezpiecznego zapoznania się z Optimistami.

Błękitne niebo, słońce, łopot żagli, plusk wody, a wieczorem szanty przy ognisku – wymarzony dzień dla każdego młodego miłośnika żeglarstwa! Klasa Optimist to wyjątkowo bezpieczne łódki dające przede wszystkim możliwość spróbowania samodzielnej żeglugi, dlatego od wielu lat są przebojem wśród najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu.

6. Obóz Grafiki Komputerowej

Wiek: 13 lat do 19 lat
Gdzie: morze

Trudno ich oderwać od komputera? Tym razem dzieciaki będą tworzyć swoje animacje nad morzem i z pewnością czasu na powietrzu na zabraknie. Ten wyjazd jest dla fanów grafiki komputerowej.

W programie: animacje w 3D, wizualizacje, efekty specjalne, gry komputerowe.

To świetny prezent dla kreatywnych młodych ludzi, który ma im dać narzędzia do rozwoju tej kreatywności i uwolnić wyobraźnię. Po powrocie młody twórca będzie projektował jak prawdziwy grafik komputerowy. Oprócz warsztatów będzie też czas na integrację, letni chill i po prostu zabawę. Wśród propozycji m.in. strefa gier planszowych i multimedialnych, strefa karaoke, a także strefa SPA. Nie zabraknie również gry terenowej, dyskoteki z motywem przewodnim, klimatycznego ogniska z muzyką w tle czy plenerowych wieczorów filmowych.


7.
Obóz ASG level 1 – Korpus Podstawowy

Wiek: 13 lat do 19 lat
Gdzie: Kaszuby

Coś dla fanów ASG: Drzewina Military Base, co brzmi niemal jak baza szkoleniowa NATO – zresztą na czas trwania obozu uczestnicy zostaną wyposażeni w elementy umundurowania z demobilu wojsk NATO. 

Obóz ASG lvl1 to wyjazd skierowany do graczy i pasjonatów ASG i tych, którzy swoją przygodę z airsoftem dopiero zaczynają.

Drzewina Military Base na Kaszubach to świetne miejsce na bazę: las i rozległy teren. Uczestnicy podczas szkolenia, scenariuszy i gier z wykorzystaniem ASG poznają podstawy taktyki, zasad bezpiecznego posługiwania się replikami, poprawią kondycję fizyczną, poznają podstawy survivalu. Gra uczy zasad fair play. Nad bezpieczeństwem i zakresem merytorycznym przeprowadzanych zajęć czuwają odpowiednio wykwalifikowane osoby: instruktorzy rekreacji, harcerstwa, członkowie organizacji proobronnych, praktycy technik wojskowych. Do tego szkolenia INO (nawigacja i poruszanie się w terenie), biegi na orientację, przeprawy linowe, tyrolka, trening samoobrony, podstawy pierwszej pomocy. Na tym obozie można się zmęczyć, ale też dużo nauczyć. Wojskowa dyscyplina w pakiecie!

Zdjęcia: biuro turystyki Kompas
Materiały prasowe: biuro turystyki Kompas