Najbardziej ekscytujące kierunki podróży na 2024 rok

Wyróżnili je specjaliści z National Geographic.
.get_the_title().

W listopadowym numerze magazynu National Geographic opublikowano The Cool List for 2024, na której znalazło się 30 najciekawszych kierunków do odwiedzenia w przyszłym roku. Tworząc zestawienie, eksperci korzystali m.in. z Google Trends i wyszukiwań podróżnych.

Jak się okazało, listę zdominowały europejskie lokalizacje – jest ich aż 13.

W tej części zestawienia znalazły się Alpy Albańskie, Belfast w Irlandii Północnej, rejon Emilia-Romania oraz Pompeje we Włoszech, region Galloway i południowe Ayrshire w Szkocji, okręg Nordland w Norwegii, Północne Yorkshire w Anglii, sieć jezior Saimaa w Finlandii, miasto Tartu w Estonii, stolica Malty – Valletta, Walia, Dzika Droga Atlantycka w Irlandii i Niemcy w czasie zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Następnie na liście wyróżniono miejsca znajdujące się w Ameryce Północnej i Południowej. Należą do nich pustynia Atakama w Chile, stolica Peru – Lima, Nowy Jork, Miami i stan Teksas w USA, prowincja Nowa Szkocja w Kanadzie, państwo Dominika na Morzu Karaibskim, półwysep Jukatan w Meksyku oraz mokradła Ibera w Argentynie.

podróżniczka /fot. Vanessa Garcia, pexels.com
fot. Vanessa Garcia/pexels.com

Wybrano jedynie trzy miejsca z obszaru Azji. Eksperci zachęcają, by w 2024 odwiedzić miasto Tainan w Tajwanie, stan Sikkim w Indiach oraz historycznie istotne miasto Xi’an w Chinach.

W Australii wyróżniono wyłącznie położony w południowo-wschodniej części kontynentu stan Wiktoria.

National Geographic wskazało także trzy lokalizacje z Afryki. Są nimi Park Narodowy Akagera w Rwandzie, suche lasy znajdujące się w regionie Andrefana na Madagaskarze oraz położone w zachodniej Afryce państwo Sierra Leone.

Zdjęcie główne: Gustavo Fring/Pexels.com
Tekst: OP