Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nasz Bałtyk zimową porą wygląda jak Kraina Lodu. Zobaczcie niesamowite zdjęcia pary ze Śląska

Co się dzieje nad morzem w Polsce, gdy nie ma parawanów, a budki z goframi są zamknięte?
.get_the_title().

Twórcy Projektu Bałtyk, czyli Agata i Wojtek, lubią fotografować polskie morze z lotu ptaka i fantastycznie im to wychodzi. Po tym, jak pokazali nam Bałtyk w sezonie letnim, przyszedł czas na zimową odsłonę.

Przyjechali ze Śląska, aby uwiecznić to, jak nadbałtycka natura reaguje na minusowe temperatury. Sfotografowali między innymi Gdańsk nocą, zimową wersję latarni morskiej w Jastrzębiej Górze, mewy nad zamarznięta Zatoką Pucką, lodowe kry. Zdjęcia ukazują zimowy spokój, ciszę i piękność przemian w przyrodzie. Zima wypędza z polskiej plaży turystów. Zostają głównie spacerujący mieszkańcy i morsy, którzy z wielką odwagą wchodzą do lodowatej wody.

Fotografowie zwracają uwagę na to, że „polskie morze to nie tylko wakacje, parawany, zapiekanki XXL, zatłoczone deptaki”. Te zdjęcia są na to dowodem!

Agata i Wojtek swoim „mroźnym” projektem chcą zachęcić do odwiedzania tego miejsca poza sezonem letnim. Zauważają, że okres zimowy sprzyja lepszemu nawiązywaniu kontaktów z miejscowymi. Mają oni wtedy więcej czasu na opowiadanie ciekawych historii, dzięki którym można m.in. dowiedzieć się kiedy, gdzie i jak głęboko należy szukać bursztynu w Bałtyku.

A teraz podziwiajcie bałtycką wersję Krainy Lodu projektu BAŁTYK:

Tekst: Alicja Nowicka