Nasz Bałtyk zimową porą wygląda jak Kraina Lodu. Zobaczcie niesamowite zdjęcia pary ze Śląska

Co się dzieje nad morzem w Polsce, gdy nie ma parawanów, a budki z goframi są zamknięte?
.get_the_title().

Twórcy Projektu Bałtyk, czyli Agata i Wojtek, lubią fotografować polskie morze z lotu ptaka i fantastycznie im to wychodzi. Po tym, jak pokazali nam Bałtyk w sezonie letnim, przyszedł czas na zimową odsłonę.

Przyjechali ze Śląska, aby uwiecznić to, jak nadbałtycka natura reaguje na minusowe temperatury. Sfotografowali między innymi Gdańsk nocą, zimową wersję latarni morskiej w Jastrzębiej Górze, mewy nad zamarznięta Zatoką Pucką, lodowe kry. Zdjęcia ukazują zimowy spokój, ciszę i piękność przemian w przyrodzie. Zima wypędza z polskiej plaży turystów. Zostają głównie spacerujący mieszkańcy i morsy, którzy z wielką odwagą wchodzą do lodowatej wody.

Fotografowie zwracają uwagę na to, że „polskie morze to nie tylko wakacje, parawany, zapiekanki XXL, zatłoczone deptaki”. Te zdjęcia są na to dowodem!

Agata i Wojtek swoim „mroźnym” projektem chcą zachęcić do odwiedzania tego miejsca poza sezonem letnim. Zauważają, że okres zimowy sprzyja lepszemu nawiązywaniu kontaktów z miejscowymi. Mają oni wtedy więcej czasu na opowiadanie ciekawych historii, dzięki którym można m.in. dowiedzieć się kiedy, gdzie i jak głęboko należy szukać bursztynu w Bałtyku.

A teraz podziwiajcie bałtycką wersję Krainy Lodu projektu BAŁTYK:

Tekst: Alicja Nowicka

TRAVEL