Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niezwykły japoński hotel ma przybliżyć turystom lokalne życie

Dzięki oryginalnej koncepcji hotelu rozproszonego turyści mogą poczuć się jakby mieszkali w Kioto.
.get_the_title().

Kto powiedział, że hotel musi się mieścić w wielopiętrowym budynku z lobby i restauracją na dole oraz barem na górze? Nowy hotel w Kioto zdecydowanie nie trzyma się tych utartych schematów. Enso Ango to tak zwany hotel rozproszony. Koncepcja ta powstała w latach 80. ubiegłego wieku we Włoszech i początkowo służyła rewitalizacji małych historycznych miasteczek i wsi, do których zwykle nie zaglądali turyści.

Hotel rozproszony nie ma jednego adresu – zwykle składa się z różnych domów i mieszkań w całym mieście.

Podobnie jest w przypadku Enso Ango w Kioto. Hotel mieści się w pięciu różnych lokalizacjach w centrum miasta. Dystans z większości pokojów do hotelowego baru to około 10 minut piechotą. Aby dostać się do hotelowej restauracji, trzeba wybrać się na 5-minutowy spacer.

Jaki cel kryje się za tego typu rozproszonym hotelem? Koncepcja ta ma pomóc turystom zanurzyć się w lokalnej kulturze. Hotel położony jest między popularnymi stacjami metra Gojo i Shojo, ale z dala od często uczęszczanych turystycznych atrakcji i szlaków.

Dzięki temu odwiedzający mogą doświadczyć miasta z nieco innej perspektywy i przez chwilę poczuć się jakby w nim mieszkali.

5 budynków, które składają się na Enso Ango łączy w sobie tradycję i współczesny minimalistyczny design, znajduje się w nich japońska sztuka i rzemiosło. Za projekt odpowiadali artyści z Japonii i Szwajcarii.

Wewnątrz każdego domu znajduje się także tradycyjny japoński ogród o nazwie tsuboniwa. W hotelu znajduje się też herbaciarnia, salon z matami tatami do medytacji i jogi oraz siłownia. Goście mogą się też wybrać do sali stworzonej specjalnie z myślą o praktykowaniu zen oraz mindfulness.

Podczas trwającego godzinę warsztatu mnisi z najstarszej świątyni zen w Kioto, Ryosokuin będą uczyć tego rodzaju medytacji.

Ceny noclegu zależą od wybranego pokoju i zaczynają się od równowartości około 450 złotych.

TRAVEL